Led светилки Страница 1 - Www.barronclaiborne.com

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Жолта сијалица декорација : Во текот на летото ноќ, жолта светлина, крушка е инсталиран на отворено, и ме�

Светилник може да се користи како партија декорација или во индустриски поставување за да се зголеми ви

140pcs prewired 12 V 5mm LED светлина диоди, 7 светлина бои : (20pcs за секоја боја Бела / Топло Бела / Red / Жолта / Зеле�

ВЛАЖНИ ОТЦЕНЕТИ Добиете најмногу од вашиот осветлување со PAR38 LED поплава светилки кои се во можност да с

НАДГРАДБА НА LED го Замени вашиот 26 вати компактни флуоресцентни ПЛ светилки со енергетски ефикасни 9 ва�

LED 4.5 ВАТИ ЕКРАНОТ СИЈАЛИЦА Обезбедува 400 Lumens на излез; Светла 3000 K Мека Бела боја; Стандард E26 Медиум база.

[Energy Saving] Led Candelabra светилки замени 250 W блескаво сијалица со 25 W LED.Заштеди до 90% на електрична енергија смет

Влезен напон 110 (V).Флукс 1800 Lm (LM).Домување материјал пластични облечени алуминиум.Големина Φ110 * 36mm (mm).Свет

Категории : Optoelectronics.LED Индикација Дискретна.Производителот : Dialight.Серија : 521 Пакување : Големо.Црвени LED

★Осветленост : 102 компјутери LED чип .Осветленост од општа LED G9 СИТЕ НОВИ LED ★Заштеда на енергија : 8 W LED Зам�

130 LUMENS ПО WATT – Ова 4ft цевка има лумен пребројувањето на 2,160 и CRI оценка на >80 Користењето на овие енергетск�

Заштеди на енергија и еко пријателски Намалување на потрошувачката на енергија од страна на повеќе од 9

【Карактеристики】Директни капкаво ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица за 28Volt джудже flangedбаза светилки со вж�

75 W БЛЕСКАВО ЗАМЕНА на СИЈАЛИЦА – Оваа LED светилка е енергетски ефикасна замена и замена за стандардна 75

Висок квалитет на КОМПЈУТЕР маска : Млечно бела PC маска, со 98% светлина, мека, сјајот и чиста бои.Seiko алуми�

Стакло ★ ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ Користење на висока ефикасност и големи големина LED чипови во filaments, п

Чисто Стакло Традиционалните Гроздобер Изглед.Новина светилки Божиќ g40 свет светилки обоени led светилк�

Напојување : DC 6 V*0.1 А, База Тип : BA9 S,Лумен : 60 Lumens, Големина : 11.3 мм*29.2 мм,Постојано поларитетот, Боја : Црвен�

Зачувување 86% на Енергија го Замени 40 W блескаво сијалица со 5.5 W LED.Со широк зрак агол, секој сијалица дав�

Направи вашиот дом, место на удобност со подобро светло кој ги минимизира непотребни сина светлина.Со 500

Совршен светилки за природно осветлување и амбиент во место или ситуација, кампување, дом на тревникот,

Scroll