моќ конвертори Страница 1 - Www.barronclaiborne.com

❃❃Влезниот напон : DC 3 40 V (Влезен напон мора да биде 1.5 V повисока од излезниот напон, не се зголеми.) ❃❃На

Клипот е за вбризгување на пластични тврда пластика со countersunk завртка дупки за фирма инсталација.Батери

【Апликација】заштита одбор е за 10 серија мобилен Liion батерии, може да се користи за 3.7 V ternary батерии, манг

Микро usb литиум батерија на полнење одбор со overcharge, overdischarge и прекуструјна заштита.Влезен Напон : DC5 V,Полн

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Овој напон конвертор користи висок квалитет индустрискиодделение чип, со висок конверзија стапка и ста

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.Замена AC Адаптер / Полнач ,100% Компатибилен со модел на уредот се

【ПОСВЕТЕН ДИЗАЈН】Посебно Дизајниран За да се Види Движењето Замена, Прекрасен И Практичен Додаток, И Л

Влезен Напон е AC 1526v или DC 1540v ( текст, без оглед на позитивни и негативни ) и излез 12 V.Неговата излезна стр�

Влезна моќност : 7 V30 V, се препорачува подолу 24 V.Излезен напон : 5 V;Излезна струја : 5 A Max.Управниот опрема �

Дизајниран со LED индикатор за да се покаже дали товарот е отсечени или вклучен.Кога батеријата напон се �

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Усвојува 150 KHz внатрешни осцилација фреквенција, припаѓа на втората генерација на префрлување напонски

На DROK DCDC нумеричка контрола buck конвертор на напон е програмабилни buck модул со ситедигитален LED дисплеј н

Антипритискање на перформансите, и сигурен перформанси.DC бран е мал, висока ефикасност.Ниската темпера�

Штекер адаптер Тип H Plug работи во земји како што се Израел, Палестина.Тешка должност, мал и компактен за �

DualBand WiFi за Исклучителни Видео Quality To обезбеди јасни, ХДквалитет на видео стриминг, Универзалниот Безжич�

Име на производ : LED Решетки Цевка Матрица Модул;LED Дисплеј : Црвена Точка.Pin Броеви : 12 Pins;Pin Теренот : 2mm / 0.0

Максимална Излезна Струја : 2 A.Влезен Напон : 2 V ~ 24 V.Максимална Olutput Напон : > 5 V ~ 28 V.Ефикасност : > 93%.PARAMETERSProd

DM021.5 е DCDC чекор надолу модул, кој се користи увезени чип MP1584, влез 528 V, излез од 1,5 V 3А, може да се работи за �

Земја на Производство : КИНА; Бренд : .Материјал : Пластични, Електронски Делови; Нето Тежина : 175g.Пакет Со�

ПАРАМЕТАР DCDC неизолирани чекор надолу модул.Овој производ може да се конвертира 840 V DC напон на излез од 5

Scroll