Ново
MATKAO Батерија 7.4 V 2200MAH Ternary Плус Кобалт Литиум Батерии за Загрева Ракавици (2 парчиња се Вклучени) (2200 MAH)

MATKAO Батерија 7.4 V 2200MAH Ternary Плус Кобалт Литиум Батерии за Загрева Ракавици (2 парчиња се Вклучени)

Достапност: Залиха
DEN 280.80

Пакет Содржина : Еден пар 7.4 V 2200 MAH Ternary Плус Кобалт Литиум Батерии. (Ве молиме целосно да ја наполните батеријата пред првата употреба, а потоа продолжи со наплата за 30 минути).Полнење Порта Тип на : Женски DC џек (3.5 mm надворешен дијаметар 1.35 mm внатрешен дијаметар), Користите за DC џек Загрева Ракавици. 2 парчиња 7.4 V 2200 MAH Ternary Плус Кобалт Литиум Батерии Вклучени Полнење со DC само полначи ,и да ги Отстраните батеријата од загрева ракавици за време на полнењето.Глобалната Безбедност Сертификат : УЛ(Застрахователи Laboratories Inc.) и препораките на FCC(Федералната Комисија за Комуникации), да ги Отстраните батеријата од Ракавици пред миењето.Батерии Користење на Живот : 500-600 циклуси на полнење.Ве молиме полнење на секои Три месеци за време на складирање, да се чува на суво внатрешна средина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ниска повторно се случуваат операција cist, краткиколо и во текот тековната заштита.Безбеден и еколошки,

Батеријата има долгатрајни 1200m Ah капацитет.Засилувач Лимит : 10.5 А, Напон : 3.7 V, Тип : Рамни Врвот.Полначот е

Премиум 3.7 V, 700m Ah 383450 батерија LiPo батерија.Минијатурни дизајн, мала тежина и преносни.Обезбедува одлични

Целосно Компатибилен со 2865 6256 2116i 6155 6235 6103 6015 3155 6275i 2128i E50 3152 2855 6155i 3155i NGage 6019i 6165 6265 2125 6255i 6235i 6015i 2125i E70 6256i 2115i

Напон : 3.7 V; Капацитет : 300m Ah;Максимално Полнење Напон / Тековни : DC4.25 V / 150m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Пол

Обезбедува одлични извори на континуирана моќ за вашите уреди.Висока енергетска густина, долго траење

Напон : 3.7 V; Капацитет : 600m Ah;Максимално Полнење Напон / Тековни : DC4.25 V / 300m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Пол

Батерија тип : Литиум батерија.Димензии : 18*50 (mm) (mm).Издржливи и трошоците за енергија, висока енергетска

3.7 V; Типичен капацитет : 250m Ah, Min капацитет : 200m Ah; Задржи клетки во 40%60% наплаќа државата во текот на долг пе

3.7 V; Типичен капацитет : 1800m Ah, Min капацитет : 1300m Ah; Задржи клетки во 40%60% наплаќа државата во текот на долг п

3.7 V; Типичен капацитет : 500m Ah, Min капацитет : 450m Ah; Задржи клетки во 40%60% наплаќа државата во текот на долг пе

Обезбедува одлични извори на континуирана моќ за вашите уреди.Висока енергетска густина, долго траење

Напон : DC 3.7 V; Капацитет : 1100m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето

3.7 V; Типичен капацитет : 2800m Ah, Min капацитет : 2200m Ah; Задржи клетки во 40%60% наплаќа државата во текот на долг п

Напон : DC 3.7 V; Капацитет : 1500m Ah.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 28g.Големина : 53 x 35 x 8mm / 2.09" x 1.38" x 0.31"

Литиум Полимер батерија.Батерија на 652540 Liion LiPo.Излезен Напон : 3.7 V 800 m Ah.Батеријата Големина : 42 mm x 25 mm x 6.5 mm

质量保障,обезбедување на Квалитет 高质量产品,高效率服务,Висок квалитет на производите, ефикасна услуга...

Напредни 3.7 V, 900m Ah 603048 литиум батерии.Микро дизајн, лесна тежина, лесно да се носат.Обезбедува одлична ко

Високаперформанси батерии, оптимизиран за висока потрошувачка употреба во рефлектори 10годишен рок на

Безбеден и еколошки, не штети на околината.Антикорозија школка можат ефикасно да се заштити батеријата

100% сосема нов!.Напредни 3.7 v, 350mah 402535 Литиум Батерија.Микро дизајн, дизајн на светло, лесно да се носат.Обе

3.7 V; Типичен капацитет : 170m Ah, Min капацитет : 120m Ah; Задржи клетки во 40%60% наплаќа државата во текот на долг пе

Напредни 3.7 V, 900m Ah 603048 литиум батерии.Микро дизајн, лесна тежина, лесно да се носат.Обезбедува одлична ко

Ниска повторно се случуваат операција cist, краткиколо и во текот тековната заштита.Безбеден и еколошки,

5050100 3.7 V, 4000m Ah батерија LiPo батерија.Со голем капацитет на 4000m Ah, помалку се грижите за батеријата ќе мртов

Scroll