Ново
Bopaodao Фенолни Смоли 3240 Епоксидна Смола Плоча, Материјали за Изолација, Одлична Адхезија и Намалување, што се Користи во Високо-Изолација Делови на Машини, Електричн?

Bopaodao Фенолни Смоли 3240 Епоксидна Смола Плоча, Материјали за Изолација, Одлична Адхезија и Намалување,

Достапност: Залиха
DEN 1592.16

16 Pcs 100 x 100 x 1.5 mm.Материјал : Органски полимер соединенија што содржат два или повеќе епоксидна групи во молекулата.Има адхезија и намалување, хемиска стабилност, димензионална стабилност, одлични механички својства, електрични својства, А се отпорни.Како фабрика продавачот, ние може да обезбеди целосна стилови и други големина на Епоксидни одбор.Имаме CNC machining центар да обезбеди прилагодување услугата, може да се на процесот од страна на вашиот цртеж и услови, ве молиме испратете ни порака, ние им даде на котација.Погоден за висок-изолација структурални делови, како што се прекинувачи, FPC засилување одбори, јаглерод филм печатени кола, компјутер за дупчење влошки, мувла тела, и исто така, може да биде врежано за внатрешна и надворешна декорација.Спецификации : Бренд : Bopaodao Material : Resin Lead Time : Ако ова не е FBA, 7-10 работни Дена, предаден од страна на air Details : 1. Ние може да обезбеди било која големина на пластични плочи, како сакате, ве молиме да ни каже.2. Цената е врз основа на воздушниот транспорт; ако вашата потреба е големо, вие исто така може да се избере морето превоз и цената е пониска, олово време е за 45 Природни Дена, ве молиме да дадете порака до нас преку Порака.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Висока Прецизност, Ниска Намалување Rate.By користење на Creality Стандард Цврсти Смола Плус, формираа модел н

Брзо Печатење Време : IFUN 3124 3 D печатач Висока јасно смола е погоден за повеќето брендови на LCD 3 D принтери,

Aventik Eupheng Инженеринг Ултра Прецизност 20um отстапување Црвен Восок Смола 3 D SLA LCD DLP Печатач големо Влијание

【ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ СМОЛА】Uniformation смола содржи biodegradable PLA (Поли Млечна Киселина), кој е еколошки во споредба

Супер Брз Лекување [Брзо Лекување] Уникатен photosensitization технологија развиена од страна на 3 DMaterials дозволи

Висока Прецизност, Ниска Намалување Rate.By користење на Creality Стандард Цврсти Смола Плус, формираа модел н

【ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ СМОЛА】Uniformation смола содржи biodegradable PLA (Поли Млечна Киселина), кој е еколошки во споредба

【Безбедно и без irriation】ELEGOO Растителна основа на смола е направен главно од соја сепак испорачува неверо

Побезбедно и ultralow мирис : Направен од соја масло, Нема VOCs, не BPA, без штетни хемикалии.Во согласност со EN 713

【Брз Стабилен Лекување】 Voxelab 3 D печатење смола има висока точност.Тоа исто така може да се подобри печа

Квалитет и прифатлива 3rd Партија Смоли за Form Labs Печатари – калибриран за да бидат испечатени под Form Labs п

XYZprinting Нобеловата 1.0 3 D печатач е назначен за печатење смола.Специјална формула за да печатите во прециз

Scroll