Ново
ANYUFEI Завртки и навртки 5/50pcs Acorn Капа Орев M3 M4 M5 M6 М8 M10 М12 М14 М16. M18 Нерѓосувачки Челик Декоративни Капа Ореви Капи Опфаќа (Големина : 304 од не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК-M10 10PCS)

ANYUFEI Завртки и навртки 5/50pcs Acorn Капа Орев M3 M4 M5 M6 М8 M10 М12 М14 М16. M18 Нерѓосувачки Челик Декоративни

Достапност: Залиха
DEN 417.60

Овие завртки и ореви се совршени за надворешна дома и индустриски апликации.DIY Материјали : Металугрија.is_customized : Yes.Материјал : не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.Ореви,Дом, Евтини Ореви,Висок Квалитет Дом,Ореви, ,.Број на модел : 304-DIN1587 Type : Acorn Nutsspecification : m3 m4 m5 m6 м8 m10 м12 м14 м16. m18 Quantity : 1-50pcs Application : автомобили, трицикли, електрични vehicles Specification : Предмет : Капа nut Size : m3 m4 m5 m6 м8 м9 m10 м12 м14 м16. m18 Material : нерѓосувачки steel Application : на гуми и на предни и задни оски на автомобили, трицикли, електрични возила, итн.Совети : 1. Капа орев и нерѓосувачки челик хексагонална дупчиња нут се опремени со сплит pin, кои се исти со гром.Тоа се користи за да се носат вибрации и наизменични товари, и може да го спречи нут од расклатување;2. Капа орев има истата намена како хексадецимален орев, како и неговата карактеристика е дека главната орев не е лесно да се лизга, кога со помош на клуч за време на собранието;Само на горенаведените пакет содржина, други производи кои не се опфатени.answer : ___________________________ note : 1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешки предизвикани од прирачник за мерење.Бидете сигурни дека не ум пред да се активира.2. Бојата може да покаже различни разлики, ве молиме да се разбере.

Декларираните карактеристики

m3 m4 m5 m6 m8 m10 m12 m14 m16 m18 :
Quantity:
1-50pcs
Application:
automobiles, tricycles, electric vehicles
Specification:
Item:
Cap nut
Size:
m3 m4 m5 m6 m8 m9 m10 m12 m14 m16 m18
Material:
stainless steel
Application:
On the tires and the front and rear axles of automobiles, tricycles, electric vehicles, etc.
1. The cap nut and stainless steel hexagonal slotted nut are equipped with a split pin, which is matched with the bolt. It is used to bear vibration and alternating loads, and can prevent the nut from loosening; :
2. The cap nut has the same purpose as the hex nut, and its characteristic is that the main nut is not easy to slip when using a wrench during assembly; :
Only the above-mentioned package contents, other products are not included. :
1. Please allow 1-3mm errors caused by manual measurement. Make sure you don’t mind before triggering. :
2. The color may show different differences, please understand. :

Поврзани производи

100% сосема нов и висок квалитет.Изработени од месинг материјал, овие acorn ореви се цврсти и издржливи.Глав�

Дијаметар : пат М5, Нишка Големина : 0.8 mm.Стандард acorn хексадецимален капа нут со затворен купола може да с�

Топ Бренд 3 / 4"10 Екстра Ниски Круна Капа Орев, Обична Заврши, Месинг Не Категоризирани, EA1 CPB235 Пакет на 5...

Име На Производ : Капа Ореви; Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Тежина : 77g; Пакет Содржина : 20 Pcs x Капа �

Овој дизајн се користи од страна на некои како привлечна алтернатива за основните хексадецимален орев.�

Ореви со domed крајот на една страна се исто така познат како круна ореви, слепи, ореви, капа ореви или купо�

100% сосема нов и висок квалитет.Изработени од месинг материјал, овие acorn ореви се цврсти и издржливи.Глав�

100% сосема нов и висок квалитет.Изработени од месинг материјал, овие acorn ореви се цврсти и издржливи.Глав�

Scroll