Ново
Bumkins Силикони Вшмукување Зафат, Деца Плоча, BPA Free, Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно – Мермер

Bumkins Силикони Вшмукување Зафат, Деца Плоча, BPA Free, Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно

Достапност: Залиха
DEN 401.04

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.САМО ХРАНЕЊЕ – Нашите Силикони Зафат Плоча е одлична за постарите деца, кои се подготвуваа за транзиција на grownup плоча, но може да го користите и длабоко ѕидови и вшмукување база; прав страна им овозможува на децата да стомак до плоча, дозволувајќи им на помалку неред.УДОБЕН – Силиконска можат да го издржат ниските и високите температури, лесно транзиција од фрижидерот или замрзнувачот за да се рерна или микробранова печка; Фурна безбедно до 400 F/204 C; Top-управување со машина за миење садови-безбедно.PLATINUM ИЗЛЕЧИ – Bumkins користи највисок квалитет на лекување на процесот; Тоа не резултира во создавање на било нус-производи, обезбедувајќи ви се најчиста силикони.СТИСНЕТЕ ТЕСТОВИ - Таму е многу информации во таму за тоа "малку на тестови", како начин да се каже ако има силикони спојници; Сепак, "малку тест" не е вистински научен тест и, затоа неверодостојни.БЕЗБЕДНО ЗА УПОТРЕБА – Силиконска не содржи течен базирани на пластика или токсични хемикалии, како оние кои се наоѓаат во пластика; Нашите јадења се направени од 100-процентно храна-безбедно силикони, се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.На Bumkins Силикони Зафат Плоча е ажурирана земе на нашите популарни Зафат Јадење.Исто добро позната форма, но без делови, оваа плоча е одлична за постарите деца, кои се подготвуваа за транзиција на grownup плоча, но може да го користите и длабоко ѕидови и вшмукување база.Да им помогне на вшмукување, обидете се dampening дното на вшмукување со само малку вода.Директно страна им овозможува на децата да стомак до плоча, дозволувајќи им на помалку од хаос.Направени со 100-процентно храна-безбедно platinum силикони, овие јадења се издржливи и разноврсна и безбедно може да се стави во микробранова печка или печка (до 400 F/204 C), замрзнувач или машина за миење садови.BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.Мерки околу 8in среќаваме 7in високи и 1in длабоко.Дизајниран во Аризона, одговорно направени во Кина.Со седиште во Феникс, Аризона од 1989 година, Bumkins' производни линии вклучуваат bibs, smocks и обновливи кеси направени од нашиот потпис водоотпорен материјал.Bumkins, исто така, нуди силикони dishware, прибор и teethers.Ние се создаде забава и шарени оригинали, заедно со дизајни кој омилени ликови од DC Comics, Дизни, Nintendo, Хари Потер, и Sanrio.Нашите Силикони Зафат Плоча е одлична за постарите деца, кои се подготвуваа за транзиција на grownup плоча, но може да го користите и длабоко ѕидови и вшмукување база.Директно страна им овозможува на децата да стомак до плоча, дозволувајќи им на помалку неред.Силиконски може да се транзиција право од фрижидер или замрзнувач во рерна или микробранова.Се погледне за Bumkins Силикони Водат Капак - се продава одделно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Пауза и чип отпор за безгрижно издржливост, со мазна rim, погоден за супа, тестенини и житарици.Нема тешки

Вклучени Компоненти : Чинија Сад На Купот Вилушка Лажица.Совршен бебе туш подарок, бебето е 1ви роденден

БЕЗБЕДНА ЗА СИТЕ : Направен во Америка нашите Еколошки производи се побезбедни за вашето дете и за плане

Дизни Автомобили Lenticular Tablewear.Плоча Преземање на Трка од страна на Невреме.Плочата е 8.25" дијаметар и има r

Оваа поделени плоча има 3прегради, кој е во состојба да се одржи различни видови храна за да се обезбеди �

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Нема Хаос, Помалку Стрес : ќе го добие храна летаат од бебесадфрлање не е забавно.Оваа бамбус сад седи на

5.28Четвртиот(5 L)Јапонски Стил Керамички Оброците со црна тенџере, Зелена / Bule капак, тоа е погоден за 57 л

ОСТАНУВА ВО МЕСТО : 3 дел вшмукување чаша дното држи плоча во место и стапови за highchair коцки, кујна маси, и

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Scroll