Ново
90° Десен Агол L Форма Право Ангел Менгеме, Позиционирање Плоштад, за Машини за Sandwiching Кутии Метален прав Агол(160X160mm)

90° Десен Агол L Форма Право Ангел Менгеме, Позиционирање Плоштад, за Машини за Sandwiching Кутии Метален прав

Достапност: Залиха
DEN 1680.00

На одредување клип е направен од висок квалитет на алуминиум, која е да се носат-отпорни, рѓа-доказ и издржливи.Погоден за дрво/метал десен агол / 90 степени заварување.90° десен агол е дизајниран за sandwiching кутии, фото рамки, shelving кабинети и надвор од аглите.Панел одредување на клипот има дебелина од 9~40мм.Точната десен агол на внатрешното и надворешното уредување на плоштади.Панел одредување на клипот има дебелина од 9~40мм.На одредување клип е направен од висок квалитет на алуминиум, која е да се носат-отпорни, рѓа-доказ и издржливи.90° десен агол е дизајниран за sandwiching кутии, фото рамки, shelving кабинети и надвор од аглите.Точната десен агол на внатрешното и надворешното уредување на плоштади.Погоден за дрво/метал десен агол / 90 степени заварување.

Декларираните карактеристики

Material:
Aluminum Alloy
Thickness:
9~40mm
Size:
(Optional)
120 x 120mm / 4.72 x 4.72in :
140 x 140mm / 5.51 x 5.51in 160 x 160mm / 6.3 x 6.3in :
Package List:
2 x Ruler4 x Clamp
Please note that the new type and old type of this product will be sent :
randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Поврзани производи

【Флексибилност】 : На дрво агол стеги усогласат две парчиња на дрво, штици, метал или стакло во менгеме н

Менгеме е дел од телото е алуминиум легура умрекастинг изградба, многу издржливи и посилни, но полесни з

【Високо Квалитетен Материјал】 : 90 степени позиционирање плоштадот направени од алуминиум 6061, издржлив

Висока јачина на вредноста завртка род, не е лесно да се лизга и деформира.Површината е фино мелени, се п�

Прилагодливи позициско приспособување е главно се користи за механички оперативни делови од локација,

Брза менгеме агол бенд рака со 4 вилици, лесно да се зголеми менгеме притисок со вртење се справи.Стеги р�

ВИСОК КВАЛИТЕТ На : стеги за машини се направени од добар квалитет на материјални и тоа е доволно издржл�

Висока Структурна Сила : ABS инженеринг пластика, алуминиум производство има висока структурна сила и си�

Работното парче усогласување алатка гарантира дека делови се обезбедени во точно 90° агол кога ќе заврт�

Трајни право агол се стега, направени од премиум алуминиум легура умрекастинг материјал.Им овозможува �

❀{Стегање Спектар}Максимална стегање опсегот е околу 2.7 во / 70mm; вилицата ширина : 3.5 во / 90mm; вилицата длаб

Име на производ : Двоенсе справи со менгеме на назад.Вилицата висина : 28 MM.Производ материјал : алуминиум,

Scroll