Ново
Универзална Рачка, Прилагодлив Прилагодливи Одредување Справи со Машина Копчиња Машки Конец Менгеме Справи за Печатење Опрема за Заварување(Завртка Должина 80MM)

Универзална Рачка, Прилагодлив Прилагодливи Одредување Справи со Машина Копчиња Машки Конец Менгеме Справи

Достапност: Залиха
DEN 1262.40

Прилагодливи позициско приспособување е главно се користи за механички оперативни делови од локација, висина, итн.Апликацијата спектар : како што пакување машини опрема, универзален нож за мелење машина, машински алатки, опрема за заварување, печатење на опрема, машини машини, пакување, машини, боење, опрема, итн.Неопходно делови на машината.Ова се справи со е особено за вртење на рачката агол е ограничена поради недостаток на простор.Изработени од нерѓосувачки челик, и носат-отпор, издржливи во употреба.Таписерии изработка, секој раб може да се заклучи орев прецизно , без оштетување на орев.Изработени од нерѓосувачки челик, и носат-отпор, издржливи во употреба.Прилагодливи позициско приспособување е главно се користи за механички оперативни делови од локација, висина, итн.Таписерии изработка, секој раб може да се заклучи орев прецизно , без оштетување на орев.Ова се справи со е особено за вртење на рачката агол е ограничена поради недостаток на простор.Апликацијата спектар : како што пакување машини опрема, универзален нож за мелење машина, машински алатки, опрема за заварување, печатење на опрема, машини машини, пакување, машини, боење, опрема, итн.Неопходно делови на машината.

Декларираните карактеристики

Material:
Stainless steel
Color:
Black Model (Optional)
Specification (mm) :
Screw Rod Length :
Weight :
20mm/0.8inch :
540g/19oz :
25mm/1inch :
550g/19.4oz :
32mm/1.3inch :
560g/19.8oz :
40mm/1.6inch :
570g/20.1oz :
50mm/2inch :
580g/20.5oz :

Поврзани производи

Работното парче усогласување алатка гарантира дека делови се обезбедени во точно 90° агол кога ќе заврт�

【Високо Квалитетен Материјал】 : 90 степени позиционирање плоштадот направени од алуминиум 6061, издржлив

Висока Структурна Сила : ABS инженеринг пластика, алуминиум производство има висока структурна сила и си�

【Флексибилност】 : На дрво агол стеги усогласат две парчиња на дрво, штици, метал или стакло во менгеме н

Брза менгеме агол бенд рака со 4 вилици, лесно да се зголеми менгеме притисок со вртење се справи.Стеги р�

❀{Стегање Спектар}Максимална стегање опсегот е околу 2.7 во / 70mm; вилицата ширина : 3.5 во / 90mm; вилицата длаб

Висока јачина на вредноста завртка род, не е лесно да се лизга и деформира.Површината е фино мелени, се п�

Трајни право агол се стега, направени од премиум алуминиум легура умрекастинг материјал.Им овозможува �

ВИСОК КВАЛИТЕТ На : стеги за машини се направени од добар квалитет на материјални и тоа е доволно издржл�

Име на производ : Двоенсе справи со менгеме на назад.Вилицата висина : 28 MM.Производ материјал : алуминиум,

Менгеме е дел од телото е алуминиум легура умрекастинг изградба, многу издржливи и посилни, но полесни з

Scroll