Ново
QFFL Медуза светилка Десктоп Медуза Светилка, 7 Боја се Менува Ноќ Светлина со 2 Медуза, USB Аквариум Расположение Светлина, за Деца Подарок Дома Декор

QFFL Медуза светилка Десктоп Медуза Светилка, 7 Боја се Менува Ноќ Светлина со 2 Медуза, USB Аквариум Расположение

Достапност: Залиха
DEN 1055.76

●【Тивка и Релаксирачка】Овие медузи тенкови доаѓаат со 2 вештачки jellyfishes,тие се убави и vibrants и смирувачки и се движи како вистинска желе риба да се создаде релаксирачки простор.нема хранење нив, Многу помалку одржување отколку вистинска риба резервоарот. ●【Карактеристики】уживајте во мир и спокојство на океанот, кој помага во намалување на стресот и анксиозноста. ●【Симпатична Миленичиња】поедноставни аквариум хранење медуза потреби простор, време и постојана грижа.На медуза светилка репродуцира шарени спокојство на аквариум без грижа на суштества.Само пополнете аквариум со вода и додадете медуза.Нема потреба да се грижите за секојдневно одржување, само ја отвори него да уживаат во шарени подводни танц. ●【Светлина Моќ】2.5 W Напојува со : USB,Отценети напон : 5 V. ●【Погоден За】убаво за домашната канцеларија, спална или во дневна соба, донесе симулирани морски животни и шарени LED осветлување во секоја соба. ♥Опис : ДОВЕДЕ десктоп аквариум светилка со две вештачки jellyfishes кои обезбедуваат еден фасцинантен атмосфера како вистински jellyfishes.Уживајте во мир и спокојство на океанот, кој помага во намалување на стресот и анксиозноста.Погоден за домашна канцеларија, спална или во дневна соба, донесе симулирани морски животни и шарени LED осветлување во секоја соба.Голема подароци за семејството и пријателите.♥спецификација : Име на Производ : Медуза СветлинаПроизвод материјал : ABS-Производ големина : 14*35.5 cm/5.5*14in-Производ моќ : 2.5 W-Напојување на владата : USB напојување (вклучен)-Производ напон : 5 V-Места : тераса градина, бар, спална соба, дневна соба, изложбена сала, итн.♥Пакет содржина : абажур, две медуза, USB кабел♥Инструкции за use1. Користете 5 V за plug2. Чистење на нечистотиите во аквариум пред употреба.3. Поврзете го USB кабелот и се прелива со чиста вода повторно.На површината на водата е околу еден сантиметар далеку од устата на шишето.Додадете 3-6 капки на детергент во вода.4. По пипалата на медузи се израмнат, стави ги во вода и затворете го капакот.Само да се претвори во switch.♥Answer : ___________________________ Note : Кога се користи за прв пат, ќе има многу меурчиња во прилог на површината на медуза, која може да предизвика медуза да не се плови без проблеми.По меурчиња исчезне за еден период на време, тоа ќе плива нормално или можете да рачно отстранување на меурчињата на површината на медуза.

Декларираните карактеристики

:
Product Name
:
Product material
:
--Product size
:
--Product power
:
--Power supply mode
:
--Product voltage
:
--Places
♥Package content:
lampshade, two jellyfish, USB cable
♥Instructions for use :
1. Use 5V for plug :
2. Clean the impurities in the aquarium before use. :
3. Plug in the USB cable and pour clean water again. The surface of the water is about one centimeter away from the mouth of the bottle. Add 3-6 drops of detergent into the water. :
4. After the tentacles of the jellyfish are leveled, put them in the water and close the lid. Just turn on the switch. :
♥Note:
When used for the first time, there will be a lot of bubbles attached to the surface of the jellyfish, which may cause the jellyfish to not float smoothly. After the bubbles disappear for a period of time, it will swim normally or you can manually remove the bubbles on the surface of the jellyfish.

Поврзани производи

Мултиmode Мултибоја далечински контролер нуди 16 цврсти бои и 4 различни светлина начини : Flash, Strobe, Бледнеа

Лумен : 3400 Led диоди : 39x 1 W.Config : 33x 10000 K, 6x Actinic 460nm.Тајмерот Подготвени, 2 Режим Ден / Ноќ.За морски коралниот �

3 во 1, се користи како комплетен тела, тенок тела или ретро одговара за полнење.Долготрајни и енергетски

Две режим за бел ден и ноќ светлина.Погоден за слатководни и морски резервоарот.Бели и Сини Led диоди обез

* Спречување на ѓубрето аквариум светла над случајно Лесен за инсталација и отстранување Сосема нов и в�

СИНИ И БЕЛИ LED СВЕТЛО Лесно да се конвертира аквариум во прекрасен дом за вашиот Glo Fish флуоресцентни риба

Аквариум риба балон светилка е повеќе погоден за употреба со воздушна пумпа за да се произведе шарени б�

【Материјал】Направени од алуминиум и дрвен материјал.Тоа карактеристики тешко текстура, водадоказ, си�

УВ 185 / 254 NM.Направен во сад.Вклучени компоненти : Светилка.Пакет Тежина : 0.204 килограми.Рептил 265021701 Светил

【Далечинска Контрола На 2 Дали транспарентен изолациони лист на дното на далечинскиот управувач е доне

Општ Тип : Големината Е За 10.6 * 3.1 Инчи (должина * Ширина, Оригинални Огледала Не повеќе Од 10 Инчи и Не повеќ

ЦЕЛОСНО SUMBERSIBLE : овој водоотпорен светлина придава внатрешноста на вашиот резервоар за убава, црвениот �

Гас рамномерно и со доволно кислород, што може да се користи на светлина и да се направи кислород за риба

Широк спектар Led диоди за живописни бои.Идеална температура на бојата за растенија.Промовираме оптимал�

Повеќе бои и повеќе начини на осветлување.Оваа светлина е исто така корисни да расте растенија.Со можно�

Високото lumens по вати сооднос.Оптимална боја препевот.Универзална замена на сијалица за сите ХО Т5 светл�

Енергетски ефикасни декоративни осветлување,широко се користи во риби тенкови,cisterns,rockeries,кафези за дом�

????????????????Широк Спектар 7Бенд : 100pcs ПРЕДВОДЕНА од внатре.Професионални широк спектар на светлина вклучув�

Единствена форма изглед дизајн, истражување rovers форма на вештачки риба резервоарот за декорација.Уника

※ВИСОК ИЗЛЕЗ & ЧЕТИРИВОЕДНО LED※ Бар 15 е изграден со 30pcs Bridgelux 5050 RGBW LED која содржи 4 чипови 5050 ЧетворниLED чи

Со Длабоко Сино Професионални може да имаат корист од аквариуми и додатоци со што го сакате карактерист

Големина : 285 * 190 * 340mm.Моќност : 3 W.Материјал : бело стакло, ABS + PV.Овој водоотпорен LED светло користи независ�

Високоефект енергија конзервација,нископотрошувачката на енергија,висока осветленост и екстрадолг жи

LED Медуза Резервоарот Табела Светилки се најновите модни во украсни резервоарот светла за модерна décor и

На база должина е прилагодлив, може да се качи до 15mm дебелина резервоарот ѕид.Може да се користи во виси �

Посветла и Побезбедно : Ултрасветли 5050 LED монистра се посветли од другите, наменета за висока осветленос

100 ниво затемнување да се исполнат барањата на различни растенија и домашни миленици за светлината.Во и

Трае до 10.000 часа.Произведени во Германија.Идеален за морски, гребен, и слатководни аквариуми.Сите T5 ХО с�

Можете исто така да користите нашата светлина клипови за разни растенија, amphibians и влекачи.Едноставен и �

Scroll