Ново
2 парчиња Vortec Амблеми Значка 3D Замена за Chevrolet 2500hd GMC Сиера Silverado Гм Камион Литар Значка (Хром црвена)

2 парчиња Vortec Амблеми Значка 3D Замена за Chevrolet 2500hd GMC Сиера Silverado Гм Камион Литар Значка (Хром

Достапност: Залиха
DEN 304.56

✓100% 3 D сосема нов и висок квалитет на АБС материјал. ✓Времето-доказ & Силна Двојно Еднострано Само Лепило. ✓Самолепливи направи оваа nameplate замена налепница се многу лесно да го инсталирате, нема да има потреба за било какви алатки. ✓Обезбедување на квалитет -Ако производот има било какви проблеми со квалитетот или било какви прашања во однос на овој производ, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Премиум автомобил амблем decal логото замена Едноставни промени може да се направи вашиот автомобил да изгледаат кул и фантастична значаен подарок за вашите пријатели и семејства кои се автомобил љубовници Исклучителен дизајн,пренесува на бескрајна забава во животот.Едноставен, но извонредни автомобили логото моделирање Инструкции за Инсталација 1. Се задржи на површината се чисти и ги избриша со крпа или со некои алкохол.По површина е сува, тоа може да биде вметнат. 2. Прилагодување на производот до потребната инсталација позиција.По утврдувањето на инсталација позиција, отстранете го задниот филм и да го испуштите. 3. По атипичен, притиснете тешко да се обезбеди доволно контакт и мокрење на лепило површината.(Бидете сигурни дека паста е сува и без прашина за оптимални инсталација) 4. Обидете се да не допре водата и голема прашина во рок од 24 часа по производ и делови се вметнат, за да се постигне најдобар ефект и го направи вашиот автомобил се погледне повеќе модерни!Топло Совети : производот не треба да бидат изложени на високи температури за да се спречи силни судири и да се избегне триење со нерамни површини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

УмреНамалување на винил налепница.Високи Перформанси ФРЛИЈА винил.Види ја нашата боја шема за сите бои

за Tndra 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 3 D Дизајн : На воскреснати солидна значка писмо со убав bevel да се вклопи во кр

за Tndra 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 3 D Дизајн : На воскреснати солидна значка писмо со убав bevel да се вклопи во кр

Производот е направен од висококвалитет на метал, трајни, отпорни на топлина и сонцедоказ, за таа да мож

Предмет Тип : Налепници.Објектот Должина : 9.7 cm.Објектот Ширина : 1.1 cm.Дизајн : цртан филм.Модел : Оем.Предме

Примена : за 20142015 Chevy SILVERADO 1500; за 20152016 Chevy; SILVERADO 2500 / 3500; за 20152019 Chevy SILVERADO 2500 HD / 3500 HD.Квалитет : Направени о

Се вклопува Chevy 07 NBS13 Silverado 1500 Комбо Предниот и Задниот дел.Chevy Bowtie Решетката & Задната Врата Амблем.Ние пр

За "ФОЛКСВАГЕН" Фолксваген Tiguan 2018 2019 2020 2021 Лесна инсталација.Изработен од ABS Пластика 3 M лента е прикачен

Пакет се вклучени 1 Пар Предната и задната врата bowite амблем.Материјал и големина се исти како на оем, не п

Амблемот Мерки Околу 4инчи со 3инчи.Вклучува 3 M Автомобилската Лента на Амблемот и Карактеристики УВ Заш

УмреНамалување На Винил Налепница.Сјаен Финиш (освен ако не е поинаку наведено).Види ја нашата боја шема

Направени со отпорен на корозија алуминиум.Динамичен 3 D ембос и живописни бои заврши.Лесна апликација с

УмреНамалување на винил налепница.Високи Перформанси ФРЛИЈА винил.Види ја нашата боја шема за сите бои

Ексклузивен дизајн за Gn D Картички од страна на Марија Neim 1x сопствени направени амблем.Овие симболи,се т

【Применливи】изгледот на овој производ е во согласност со оригиналниот автомобил стандард, и тоа дирек

Американското Знаме на Сите Метални Авто Амблем 4" x 2.5".Нашите висококрај авто амблеми се совршен начин д

Scroll