Ново
Chopin: 4 Балади; Barcarolle; Fantasie

Chopin: 4 Балади; Barcarolle; Fantasie

Достапност: Залиха
DEN 804.72

Производителот гаранција може да не се применува.Постојат неколку пијанисти жив денес со таква око за детали во секоја забелешка и фраза како Krystian Zimerman.Секогаш севкупното перфекционист, неговата прослави 1988 снимање на Chopin е Четири Ballades, на Barcarolle во С остри оп. 60 и Fantasia во С мали оп. 49 останува еден од симболите на Chopin снимки.Совладале од оригиналот ленти и притисне на 180g тешки-губење на винил и вклучува превземи ваучер за аудио во MP3.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Јоханес Брамс беше многу плодна, како што веќе беше Дојче Grammophon во нивните снимањето на неговиот masterworks.

Scroll