Ново
CHERRYSONG 2020 EID Мубарак Триаголник Банер,Триаголник Знаме за Eid Декорација, Муслимани Фестивал Прослава Партија Месечината Ѕвезда Банер

CHERRYSONG 2020 EID Мубарак Триаголник Банер,Триаголник Знаме за Eid Декорација, Муслимани Фестивал Прослава

Достапност: Залиха
DEN 191.28

Празнична Атмосфера : можете да ги красат на ѕидови, врати, прозорци; или може да висат од таванот.Совршен партија материјали и декорации и фото реквизити може да го додадете во празнична атмосфера на партијата.Муслимански Празник Елементи : Рамадан страна банери се печатени со Муслимански елементи како што се на месечината и ѕвездите, кој е мора да има за Рамадан страна резерви.Добро испланирани планот на патување ќе импресионира сите гости, и тоа е голем плус за вашиот одмор партија.High-end Партија Декорација : Висат овој Рамазан Мубарак банер на каминот, вратата, маса или прозорец за годишен светиот прослава.Тоа дефинитивно ќе биде популарна за време на вашиот iftar.Пакет Содржина : 1 сет на Рамадан Мубарак Партија Триаголник Банер (10 парчиња картон поврзани заедно) со вкупна должина од околу 2,6 м~3м/8.53-9.84 ft.Имаме поврзани тоа за вас, и можете да го користите веднаш по добивањето на тоа.Совршен Квалитет : Рамадан Мубарак bunting банери се направени од јак картичка хартија и може да се користи за долго време.Овие дефинитивно ќе направи Рамадан Мубарак партија совршен.Секој банер е индивидуално во.Спецификација : Име : Триаголник знаме за Eid Decoration Style : EID МУБАРАК Банер(1-18 модели)Материјал : paper Length на секој сет : околу 2,6 м~3м/8.53-9.84 ft Card големина (едно парче) : околу 29*20cm/11.42*7.87 in Quantity : 10 парчиња / set (поврзани добро)Тежина : околу 35g Packing : Картичка главата + OPP bag Packing големина : околу 34*25cm/13.39*9.84 in Packing Листа : 1*Eid Мубарак Декоративни Триаголник се Повлече Flag Note : 1. Поради влијанието на светлината, и да се прикаже, бојата може да биде малку поинаков.2. Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи димензионални толеранција од 0,5-1cm.Ви благодариме за разбирањето!3.1 cm = 0.39 '.

Декларираните карактеристики

Name:
 Triangle flag for Eid Decoration
Style:
 EID MUBARAK Banner(1-18 models)
Material:
 paper
Length of each set:
 about 2.6m~3m/8.53-9.84ft
Card size (single piece):
 about 29*20cm/11.42*7.87in
Quantity:
 10 pieces / set (connected well)
Weight:
 about 35g
Packing:
 Card head + OPP bag
Packing size:
 about 34*25cm/13.39*9.84in
Packing List:
 
1*Eid Mubarak Decorative Triangle Pull Flag :
1. Due to the influence of light and display, the color may be slightly different. :
2. Due to manual measurement, please allow dimensional tolerance of 0.5-1cm. Thank you for your understanding! :
3.1 cm = 0.39 ' :

Поврзани производи

Чувствував крпа.Увезени 【СРЕЌЕН БОЖИЌ】Нашите Среќен Божиќ банер со Уникатен модел на секое знаме, кое

Крпа,Burlap.Овој плакат е добро направени на burlap и крпа.Буквите се печатени јасно.Добар квалитет, лесно и из

Ќе добиете 3 пакети на банери секој пакет е 12ft долг кој може да се намали во 4 банери по пакет.Совршен за 50

Burlap [ БОЖИЌ БАНЕР ] згодна Биде Среќен burlap банери се комбинирани со "Да" и "Среќен" банер, кој ќе совршен за

Макс Форми / Знаци 25 Достапни знаци : [A Z] [0 9] и 50 + форми како што е прикажано на производ слики.Форми мора

Погоден виси големина : секој знаме на congrats град банер мерки за прибл 13 х 18 см / 5.1 x 7.1 инчи, а должината на

Пакетот вклучува : големи димензии дипломирањето банер (71" x 45") со долга виси јаже (околу 23 ft).Банерот е от

Пакетот содржи, 1 банер, 65" x 20" 120 букви, броеви 1 за пластика банер 65" X 20" И 120 лепило букви и на броеви и симб

[Ние се Надеваме] Свети Патрик Ден,се Надевам на бога на среќа ќе се грижи за вас засекогаш [Карактерист

Банер Fearture : Добредојде Назад Банер,Црн Сјај Пензионирање Партија Банер, оддалечувањето,Пензионирање П

СЛАВАТ.Оваа Feliz Cumpleanos Банерот е совршен роденден декорација.Без разлика дали ќе се слави на 8ми или 50th birth

Направен во САД.Вклучува 2 streamers во пакет.Секој streamer мерки 9 75 инчи височина од 5 метри широк.Направени од

СОВРШЕНА СТРАНА! –Розата Златен Сјај лажен завеса врвен квалитет,создава совршен Розово злато фото поз

КВАЛИТЕТ : убави, златен сјај акценти се совпаѓа со висок квалитет букви и дефинитивно ќе се фати на вним

Златна пеперутка украси собата вклучуваат 36 компјутери(3 обрасци,3 големина )единствен шупливиout 3 D пепе

Оваа точка е голема вредност! 1 по пакет.Дипломирањето партија објект.Банери за празнична прилики.Висок

Сјајот Романтични "Ќе Се Омажи За Мене" Писма Висат Bunting.Банерот совршен за секоја тема настан,свадба при

Различни Божиќ логото дизајни кои се користат за да ги красат соба, дневна соба, додадете празнична атмо

Големина : секоја картичка е 5.3"*3.55"(l*w).Materail : Направен од висококвалитет златен сјај карта на акции, сите

✅ Пред Нанижани Вие Не Мора Да Се Соберат За Себе!Како Нашите Buntings И Пред Насобраните, Па Се Каже Збогум

Совршен за Вашата Прва Причест Бебе Туш Партија.Совршен Вашиот Посебни Партија!Исто Така Се Користи Как

Scroll