Ново
4/6/7Ft Олимписки Тежина Barbell Бар,Цврсти Железо Кревање Лентата Директно Бар Навивам Бар Клупата Притиснете Бар со 2 Пролет Јаки | Тежина Барови за Кревање за Домашна Т?

4/6/7Ft Олимписки Тежина Barbell Бар,Цврсти Железо Кревање Лентата Директно Бар Навивам Бар Клупата Притиснете

Достапност: Залиха
DEN 1226.40

♛【Доволно Должина & Тежина】- Ова bicep навивам бар е 7ft долго, само тежи 34lbs, 30мм контрола,и се вклопуваат стандард 2-инчен тежина плочи.Доволно должина ви овозможува да направите повеќе движења, како и одредени тежина може да ви помогне во изградба на мускулите.Оваа barbell бар е навистина одлична опција за вас да се направи на сила обука. ♛【Висок Квалитет на Лежишта】 – Секој barbell е собрани со бронза лежишта кои дејствуваат како подмачкување на површината помеѓу бар ракав и бар вратило.Ова е корисно над "черупка" стил barbells,непречено ротирачки ракав спречува деформација и го намалува прекумерен притисок на зглобовите, што ќе ви овозможи да вежба повеќе безбедно. ♛【Издржлив Материјал】 : Нашата barbell бар е направен од висок квалитет на челик, со хром е оближена со површина,не е лесно да ' рѓа и се носат во рамките на нормална употреба.Тоа ќе не ' рѓа и деформира по неколку години на нормална употреба.Достапни тежина капацитет = 330 LBS. ♛【Професионален Дизајн】 : Нашиот стандард тежина бар се усвојува дијамант knurled рачки за безбедна зафат, против пролизгување својства, dual knurl знаци со центар knurl, зголемување на големо триење.Еден здрав пролет јаката на секој крај, да се подобри безбедноста на вашиот вежби. ♛【Мулти-цел】 : Можете да го користите дома или да ја доведе до салата за фитнес и да добиете силно тело.Нашите barbells овозможува разни вежби како што се клупата на копчињата, bicep виткање, piggybacking, апарат за притисок или lunge, итн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Најлон 6 / 6 нуди одлични абење и отпорност на триење и има нискатриење површина.Најлон 6 / 6, овозможува по

7 инчен база пост лесно слајдови во Рангирани 45lb плочи 2 инчен дијаметар ракав работи со речиси било кој

【Тонирање На Мускулите】:Овој Спин Заклучување Навивам Бар Е Цел За Остварување На Biceps, Triceps, Грбот, Гра

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 12mm x 25.2 инчен / 640mm, за Т 1 / 8" x W 1 / 2".Цената е врз основа на воз

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 40mm x 7.87 инчен / 200mm, за Т 1 / 8" x W 8 / 5".Цената е врз основа на воз

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 20mm x 14.17 инчен / 360mm, за Т 1 / 8" x W 4 / 5".Цената е врз основа на во

★РЕФОРМА : INNSTAR клупата прес(push up) на отпор на бендот, за разлика од конвенционалните клупата притиснете

Облик : Бар; Материјал : ЅИРКААТ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Толеранција На

Рачно изработени лицето сапун барови за сите типови на кожа, вклучувајќи чувствителни нормално сува ко

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 4"; Толеранц

Дебелина : 1 / 8 инчи.Должина : 8 инчен.Материјал Тип : 6061 Општа Намена Алуминиум.Крај : Неполиран (Мил).Специ

Должина : 8 инчен.Дебелина : 3 / 8 инчи.Материјал тип : 6061 општа намена и алуминиум.Температура : T6511 6061 алуми

Облик : Бар; Материјал : Acetal Кополимер; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 16"; Толеран

【ОДГОВАРА на СИТЕ ОЛИМПИСКИ БАРОВИ】 : Нашата Barbell перница е за сите Олимписки стандард barbells бар, 15.7 инчи

Дебелина : 1 / 4 инчи.Должина : 8 инчен.Материјал Тип : 6061 Општа Намена Алуминиум.Крај : Неполиран (Мил).Специ

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 3мм x 15mm x 11.81 инчен / 300мм, за Т 1 / 8" x W 5 / 8".Цената е врз основа на в

Бренд Име : Boltmaster; Дебелина : 0.0625 во.; Ширина : 0.5 во.; Weldable : Yes; Должина : 4 ft.; Тип на производ : Алуминиумско Р

Дебелина : 1 / 2 инч.Должина : 48 инчи.Материјал Тип : 6061 Општа Намена Алуминиумска Плоча.Крај : Неполиран (Ми

Облик : Бар; Материјал : ЅИРКААТ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 2"; Толеранција На

Scroll