Ново
yima Убавина Шминка Плескавици, Конзервирана во Собата, Латекс-Слободен Шминка Издувам, Убавина Фондацијата Мешавина Сунѓер, Влажно и Суво Мултифункционален Профес?

yima Убавина Шминка Плескавици, Конзервирана во Собата, Латекс-Слободен Шминка Издувам, Убавина Фондацијата

Достапност: Залиха
DEN 107.76

Во целост се опфаќаат : шминка плескавици, конзервирана содржи различни големини и форми може да се вклопат сите области околу твојот лик.Латекс слободни пена материјал : Меко чувство, и еластичност, не-токсични, невкусна, не-алергиски и не-латекс полиуретан убавина сунѓер.Сува & Влажни употреба : козметичката сунѓер е погодна за двете влажна и сува употреба.Сува состојба е погодна за powdery производи, и влажна состојба е погодна за млечниот производи.Мултифункционален : Беспрекорна за сите видови на Течност, Креми, козметички производи, основа, ББ, крем, прав, concealer, изолација, итн.Лесен за употреба & исчисти : Овие обновливи и перат шминка сунѓери се лесно да се интегрираат во секојдневниот живот.Нагласи Карактеристики : ·Не-Латекс Сунѓерот, безбедно и невкусна, добра еластичност, погоден за база шминка на повеќе природа.·Сува : се Применува за Изолација мраз, ББ, крем, Фондацијата течност, Concealer, итн.·Влажни : се Применува за да се притисне прав, сенката за Очи, Кармин, Веѓа во прав, итн.·Посочената Крајот : Користете за очи,усни итн. ·Круг Страна : Користете за брадата,носот,и др. ·Дното : Совршен за образите, челото,итн.·Зголемена од Вода, кога се изложени на вода, станува двапати толку голема, и шминка што е повеќе јасни и природни.Како да се исчисти : 1.Натопете го со чиста вода и се чисти со плескавици, почисто.2.Рака нежно притиснете и бришење на воздухот. 3.По чистење, користете хартиена крпа за да впие до вода и ставете го во сува и вентилирани место да се исуши.4.Добиете нова.Забелешка : За подобра шминка ефект, најдобро е да ја смените нова шминка јајца за 2 месеци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Четка Сетови.Оваа уникатна, мултинасочен криви massager четка беспрекорно се извишува над лицето контури д

КУПОНИТЕ BOOMS : Тоа е процес на промоција.Купоните се ограничени.ПОБРЗАЈ!.Совршено дизајнирани да ви помо

Сливи!Најжешките и најновите шминка меша сунѓер за да хит на пазарот!.Го прави голем дар!.Сливи!Е создаде

1.Мултифункционални сунѓерот носителот : Оваа убавина јајце носителот може да не се користи само како ко

【Дизајн】1 е Модерна шупливи метални дизајн, 1 е Ретро круна дизајн, едноставност и геометриски, цврсти и

Количина : Сет содржи 3 еез метал шминка сунѓерот на сопствениците.Материјал : изработена од јаглероден

Материјал : мек сунѓер.Големина : околу 11*4.1 cm.Тоа се прави на многу мек сунѓер, многу удобно, погоден за ва

ВРЕДНОСТ КУТИЈА од 100 Индивидуално Спакувани за Малопродажба Контејнери Секој Содржи 4 Шминка Сунѓери.П

★Направени од храна одделение силиконски : допир многу меки и чувство исто како вистинска човечка кожа

Добра вредност за пари : сет содржи 9 шминка сунѓери, 1 шминка сунѓерот држачот.Оваа шминка сунѓерот не ап

Водена капка облик : се користи за мали детали, како што се носот, fundи устата.Изберете хидрофилна нелатек

Пакет од 3 шминка сунѓери : овие шминка сунѓери за лице боја се совршени во големина и облик, Погоден за м

МЕКИ ИЗДУВАМ На издувам може да се минимизира опуштени бебе во прав во воздухот, да ви помогне еднакво с

Scroll