Ново
Boning Нож, Месо Фалсификувани Нож Кампување Секира Кујна Сечење Нож Преносни рачно изработени Месар Сечење Нож Мулти-Цел на Остри Тактики СО JJKY (Боја : Секира 2)

Boning Нож, Месо Фалсификувани Нож Кампување Секира Кујна Сечење Нож Преносни рачно изработени Месар Сечење

Достапност: Залиха
DEN 1269.60

Совршен Boning Нож : Ова boning нож е двојно остро нож дизајн, така што е погодна за левата рака и десната рака на луѓето.На работ на ножот агол е 15 степени на секоја страна.Професионални boning ножеви имаат одлични естетика, беспрекорна изведба, здрав дизајн, добра цврстина, издржливост и способноста да се контролира целосната-намалување на справи.Идеални за професионални кујни или дома готвачи.Висока Издржливост на Ножот : На boning нож е направен од високо-квалитет на јаглерод од не ' рѓосувачки челик и е термички обработени да се зголеми силата, така што boning нож има висок рѓа отпорност, отпорност на триење, долго-траен перформанси и максимална јасност.Обликот на сечилото, исто така, носи минимална сечење отпор.Оваа deboning нож работи неуморно до тебе, лесно може да се оддели месо, и што е најважно, може да се ревитализира готвење.Ергономски се Справи со Дизајн : На ергономски рачка на boning нож обезбедува одлична удобност и не се лизга на зафат за да се минимизира прст, умор, вкочанетост или болка.Тоа е многу погодна за луѓе кои често се готви или како кујната.Со цел да се обезбеди совршена ергономски дизајн на boning нож, секоја рачка е подложен на строги полирање процес.Корисни boning Нож : boning нож е многу погодна за отстранување на коски од свинско, говедско или пилешко.На тенки криви нож им овозможува на нож за да се движат чисто заедно коскената за уредни сечење.Флексибилен дизајн на boning нож, го прави лесно да се манипулира мали коски за да се обезбеди дека поделбата на коски и месо е многу ефикасна, и мал совет влегува помеѓу зглобовите. 100% Пари Гаранција за враќање на : Ние и ветуваме да се обезбеди висок квалитет на boning ножеви и да ви обезбеди со животниот век на квалитетот на услугата.Ако не сте задоволни, може да се даде целосна наплата или размена за нов boning нож!Тоа е исто така добар избор, како што е Денот на Вљубените, Божиќ, свадби, родендени, Денот на Таткото, на Мајката Ден подароци за готвење студентите, дома готвачи, професионални готвачи, итн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

За еден господар класа на ова, проверете Арон Френклин на You Tube.Перформанси Ние услуга сето она што ние г

[Повеќенаменски Секира & Boning Нож] : нож не само што се добри во земе месо исклучување на коските, но, исто т

JPCRMOV Boning нож : Тоа може да се користи за да deboning,дерењето итн.Остри и Висока цврстина : Направен од Страна 6

Фабрикувани од висок квалитет на германски нерѓосувачки челик.Фалсификувани се зајакнат конструкција

Јаглероден Челик.Супер Остар.Тенок Нож 6 Инчен Нож, 11 Инчен Со Рачка.Тежи 3 мл.Ова е Азиски стил јаглероде�

Tescoma Boning нож AZZA големи 16 cm Јапонски нерѓосувачки челик врвот солидна нож за професионална и домашна упо�

【Професионални месо секира】Рака фалсификувани boning нож, ергономски криви цврсто дрво рачка, удобен заф

ЕРГОНОМСКИ & ДОБРО БАЛАНСИРАНА,флексибилен сечилото технологија обезбедува deboning, подготовка, filleting, де

Професионални Коска Нож за Сечење Месо : Овој професионален коска нож е направен од висококвалитет на в�

[Совршено исечени и исклучителен производ] Врв перформанси никогаш не изгледаше толку добар во оваа цен

Професионални Коска Нож за Сечење Месо : Овој професионален коска нож е направен од висококвалитет на в�

【Премиум Цврстина и Трајност】Пакет вклучува еден остар boning нож, една huusk Јапонија Нож Кујна и еден фалс

Scroll