Ново
Cybex Решение Z-Го Поправи Бустер Столче - Страст Розова

Cybex Решение Z-Го Поправи Бустер Столче - Страст Розова

Достапност: Залиха
DEN 4799.76

Патентирана полулегнал потпирачи за глава го спречува детето е глава од паѓање напред додека спие па главата е активно водени во безбедна позиција.Со една рака, истовремено да се прилагоди на висина и ширина на седиште назад во 12 различни позиции за да се обезбеди соодветна одговара на вашиот расте дете.Линеарни Страна-влијание на системот на Заштита апсорбира до 25% повеќе влијание сили во судир*.Системот за вентилација овозможува удобно седење температура дури и на топли денови.Цврсти LATCH Систем нуди зголемена безбедност и стабилност, и лесно со еден клик на инсталацијата.На конектори лесно може да се здипли далеку за да бидат компатибилни со автомобили кои не се опремени со LATCH.На CYBEX Решение Z-го Поправи нуди високо-назад бустер седиште дизајнирано за да растат со вашето дете, адаптирање на своите променливите потреби.Ова седиште се зголемува стандардни безбедносни карактеристики, нудејќи патентирана, полулегнал потпирачи за глава, кои се спречува ѓубрето напред на главата во текот на спиењето, и е оптимизиран Линеарна Страна-влијание на системот на Заштита за да се обезбеди највисоко ниво на безбедност и удобност за вашето дете.Со користење на само една рака може да се прилагоди и на висина и ширина на бустер седиште во една движење за да се обезбеди соодветна одговара на вашето дете да е големина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

✅ ПАМЕТНИ : Smart Дете Појас е светски најмалите, најумен за безбедност на децата системот за сопирање дек�

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Доверливи квалитет, надградени дизајн : во Потрага за граница.Расте со вас Click Tight е нашиот најнов подигн�

Доверливи квалитет, надградени дизајн : во Потрага за граница.Расте со вас Click Tight е нашиот најнов подигн�

2во1 Бустер Напредсе соочуваат со подигнат (2250poundss) конвертира до појаспозиционирање бустер (40110 фунти).Du

BPAFree TPE Пластика.НЕ ФРУСТРАЦИЈА, ЏЕЈСОН! Дали ти се караше со погребан сигурносен појас токи?Тоа е кавга �

Scroll