Ново
Bastex Челик Автоматско Центар Удар За Стабилна Дупка Вежба Вовлекување. со Прилагодливи Напнатост, Притисни-за-strike Функција.

Bastex Челик Автоматско Центар Удар За Стабилна Дупка Вежба Вовлекување. со Прилагодливи Напнатост, Притисни-за-strike

Достапност: Залиха
DEN 167.76

ОПШТА УПОТРЕБА : На Bastex автоматско центар удар е алатка треба да се создаде вовлекување во работни материјали да им помогне на завртки и вежби за да остане во место и се спротивстави од straying исклучен центар од вашиот вежба точка.Ова доаѓа во вистински корисна кога ќе се работи со деликатна работа или било важно изградба.Ова не се специфични за професионалци или, тоа е одлично за околу куќата за дупчење работни места, како и.Тоа е лесна за употреба и заштита на вашиот вежба и вашиот проект.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : Тоа доаѓа опремен со Прилагодливи завртка притисок.Едноставно со ослободување на завртката на врвот на удар.Ова ќе ви овозможи да го контролирате невидениот притисок на двојно пролет натоварени барел и да ви даде точни вовлекување на материјали што се using.By имајќи го ова прилагодливи притисок можете да креирате indentions во потешко материјали и обратно ослободување на притисок за помеки материјали.ИЗДРЖЛИВОСТ : идејата со било алатка е дека сакате тоа да биде подготвен за употреба во секое време ви треба.Поради својата полиран месинг се справи и најтврдокорните од легиран челик точка ќе преживее сите различни работни места што може да се фрли во него.Својот солиден и своите трајни и нејзините подготвени за сите ваши дупчење работни места.Вградено во рачката е knurled зафат за да се спречи лизгање при користење.ПРЕЦИЗНОСТ : Секоја дупка удар е машински за точната спецификациите, така што сте подготвени да се создаде вашиот indentions на секоја поединечна работа.Вклучува текстура зафат овозможувајќи за стабилност и маневрирање.ГАРАНЦИЈА : Секој објект ќе ја купите, треба да работат како што треба.Она што романот концепт, нели?И со тоа се рече, ние стоиме зад секој продажба и секој производ носи нашето име.Ако не сте задоволни испрати назад со нашите без прашања праша со нашите 30 ден парите назад гаранција.Во дополнение, секој објект е гарантирано да трае и доаѓа со 1 година производителот дефект гаранцијата ако ништо паузи за време на нормална употреба.Кога се користи шраф или воена вежба, се осигура дека вашата работа парче се прецизни и чисти.Опремување на себе со Bastex Центар Дупка Удар за стабилно сместување за вашиот завртки за влез во вашата работа материјал.На dimple indention создадена од страна на центарот дупка удар го задржува вашата вежба од прашувате.Те штити и на работа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Вкупна должина : 130mm.Само се држи со една рака и притиснете го за да се направи мазна марка.Можете да ја пр

Лесно една рака операција без чекан.Означете dimpled почетна точка во метал (челик, алуминиум, месинг, бакар

【Материјал】 На удирање совет на автоматско центар удар е направен од високобрзински челик (ХСС), кое им

Идеален за накит или други апликации.Направени на алатка челик 41 / 2 инчи.Совршен за сите обоени материја

Погоден за прицврстување и за дупчење апликации.DIY Материјали : Металугрија.Тип : Локација Вежба Малку.д

Општи Алатки и Инструменти 76 D Вози Pin Удар, Екстра Долг, 5 / 16" е дизајниран да издржи тешко употреба.Pin уда

Заштедува време, се зголемува точноста.Пролетнатоварени алатка за креирање на dimple во дрво, пластика и м

Hammerless Акција : hammerless акција обезбедува висока точност за контрола и извршување, обезбедување на поголем

Површината на производот е против пролизгување, и тоа не е лесно да се лизга кога тоа е удирани со тупани

Тешки Центар Удар Димензии : 47 / 8" Долго x 1 / 2" Дијаметар Точка со Дијаметар : 0.055 Инчи (1.4 mm ).ОБЕЗБЕДУВА ВИСО

ВНИМАНИЕ : Да се спречи позиција на мелење директно од лизгање или да бидат отстранети автоматски се пре

УПОТРЕБА : За висока цврстина, многу густа, предмети, може да се направи мала дупка првиот, и тогаш тоа не

Scroll