Ново
Yes4All 16x16 Прилагодливи Висок Чекор Аеробик Платформа со 4 Risers, Висина-Прилагодлив 4-6-8-10-12 Чекор Аеробик Платформа за Дома Салата за Вежбање Фитнес Тренингот

Yes4All 16x16 Прилагодливи Висок Чекор Аеробик Платформа со 4 Risers, Висина-Прилагодлив 4-6-8-10-12 Чекор

Достапност: Залиха
DEN 1284.72

16 x 16 x 4 ИНЧИ АНТИ-ЛИЗГАЊЕ ПЛАТФОРМА : Лизга-отпорни, шок-апсорбирање на висок чекор аеробик платформа со четири дополнителни отстранлив 16" x 16" x 2" risers се обезбеди сигурна, безбедна, простор-ефикасен и удобен чекор тренингот искуство.ЛЕСНО ПРИСПОСОБУВАЊЕ на ВИСИНА на дршката : Зголемување на тренингот тежина и да го смените вашиот аеробен вежбање, според вашето фитнес ниво, од страна на прилагодување на платформата висина од 4" до 12" со користење на 4 дополнителни пластовидно risers.ПОЛИЕТИЛЕН со ВИСОКА ГУСТИНА МАТЕРИЈАЛ : Изградени на рециклираат, висок квалитет на полиетиленски материјал, Yes4 All Висок Чекор Аеробик Платформа може поддршка до 275 килограми, погодна за двете ниско и високо влијание чекор вежби.УДОБЕН ТРАНСПОРТ : Лесен, компактен и лесно да го инсталирате, можете да ги преземе Yes4 All Висок Чекор Аеробик Платформа на вашиот комерцијални салата, вашето работно место или вашиот дом.ПОВЕЌЕ БЕНЕФИЦИИ : ви Нуди мноштво на здравствени придобивки како што ви помага да согорувате масти, телесната тежина, тон и задржи вашето тело, како и подобрување на вашиот кардио.СОГОРУВАТЕ МАСТИ, СЕ ВКЛОПИ БИКИНИ ТЕЛО Голема за скок чекор-ups, офсет-pushup crossovers, клеча-pop-overs, бугарски сплит squats, пад планина climbers и повеќе Може да се комбинираат со тежина или отпор обука за горење екстра масти вежбање се Развие задникот, quadriceps, hamstrings, calve мускулите, хип flexors Подобрување на долниот дел од телото сила со ниско и високо влијание чекор аеробик Подобрите вашиот аеробен вежбање и да ги преземат вашето кардиоваскуларниот фитнес за да на следното ниво Идеални за губење на тежината, им помогне на ослободување endorphin да се намали стресот и зголемување на самодовербата КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ Ниско Влијание, Висок Интензитет на Платформа Дизајн Функција 16" L x 16" W x 4" H повлекува површината Голема дом-фитнес алатка за луѓе од сите возрасти и фитнес нивоа Индивидуализира со отстранлив risers овозможување на голем број на аеробни вежби Простор ефикасна големина овозможува лесно складирање Висок квалитет на Градба Направена од издржлив, рециклираат полиетилен со висока густина материјална Поддршка до 300lbs на тежина со risers Не-пропадна, Шок-апсорбирање на Текстура Врвот Платформа карактеристики не се лизга, текстура грчевито држејќи се за површината за дополнителна безбедност Шок-апсорбирање на површината способен да издржи големо влијание Прилагодливи Столб Опции Вклучуваат четири 16" L x 16" W x 2" H risers Nonskid база спречува лизгање или движење за време на вежбање Компатибилен со слободен стил и оригинални платформи Зголемување платформа висина до 12" за повеќе различни и тежина Може да се користи за било кој тип на тротоарите без да остават зад гребнатини ГАРАНЦИЈА 1 година гаранција и 30-ден се врати.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

НЕ се ЛИЗГА ПОВРШИНА : антипропадна линискиот ЕВА платформа површината се зголемува триењето за време н

Мултифункција, обезбедување околу 14 фитнес начини да им помогне на корисниците вежба, сила за обука, обл

ДОБАР ПОДАРОК ЗА СЕМЕЈСТВОТО Оваа Поза Пенкалата ќе биде добар подарок за член на семејството кои имаа

Должина : 81 cm x Ширина : 31 cm x Висина 20 см.Одличен за фитнес вежби.Тоа е компактен и лесентежина.Совршен за б

УДОБНО МАТЕРИЈАЛ : Користете пролет челични цевки, со висока густина не се лизга пена рачка, високо елас

Платформа текстура површината е безбеден, нестап, не се лизга, и шок апсорпција, осигурајте се дека вежб

Земете го вашиот динамичен тренингот на Стој Чекор Платформа за Аеробик и Plyos Вежба Обука Дома тренинго

Платформа текстура површината е безбеден, нестап, не се лизга, и шок апсорпција, осигурајте се дека вежб

Со својот здрав изградба и силна товарот капацитет,па можете да бидете безбедно на тоа.РАЗНОВРСНА ТРЕНИ

Scroll