Ново
Природата Power21060 Соларен Погон ПРЕДВОДЕНА од Бронза Чекор Светла, 2-Пакет

Природата Power21060 Соларен Погон ПРЕДВОДЕНА од Бронза Чекор Светла, 2-Пакет

Достапност: Залиха
DEN 332.40

Пакување од два.Нерѓосувачки Челик конструкција со бронза се заврши за одржување слободни светла.Брза и лесна инсталација, хардвер монтажа вклучени.Светлата ќе се кандидира до 8 часа за целосно полнење, батериите се вклучени.Секоја светлина мерки 5.25x3.75x1 инчи.Одлично за монтажа на скалила, огради, палуби, и повеќе.Соларни Скалило светла од Природата Моќ се напојува од страна на сонцето во текот на денот и се совршени за возвишеното патишта, скали, патеки, доковите и магацините.Светла може да биде поставена вертикално или лага-рамно.Интегрирани соларни ќелии кои се наоѓаат на врвот на секоја светлина recharges вклучени батеријата во текот на денот.Внатрешна фото-сензор гарантира светла вклучите во текот на ноќта и надвор во текот на денот.Светлото може да се кандидира до 8 часа во текот на ноќта.Соларна енергија и LED светлата се направи оваа floodlight одличен избор за accenting вашиот двор.Led диодите се потрајни од конвенционалните стакло светилки и се поефикасни.Тие се користи многу помалку енергија и ќе трае многу подолго од една обична сијалица — до 10 000 часови.Тие се дури поефикасни од компактен fluorescents.Нерѓосувачки челик изградба е отпорна на абење и отпорност (заградата и завртки вклучени).Овие светла се одлични за безбедност светлата на скали или монтирани по должината на рабовите на палубата или доковите или преку создавање на периметар линија заедно приоди за автомобили.Овој предмет е покриен со 1 година производителот.Она што е во Box Two Чекор Светла, две ААА акумулатори (600 m Ah 1.2 V Ni-МЗ); оперативен instructions About Природата Моќ Products Nature Моќ Производи е линија на потрошувачите базирани на обновливите извори на енергија производи кои се произведени од страна RDK Производи.Нашата цел е да се обезбеди висок квалитет и сигурен моќ алтернативи на пазарот по конкурентни цени.Производи вклучуваат соларни полначи информации за батеријата, сончева и ветерна полнење контролори, литиум полначи, и моќ инвертери, и ние исто така нудиме голем број на специјализирани back-up моќ решенија вклучувајќи ја и нашата иновации наградуван Соларни Дома и RV Комплет.21060 Соларни Чекор Светла, 2 Pack At на Glance Solar photocell сензор автоматски се претвораат светлината во мрак и исклучување на dawn Requires без електрична wiring Runs до 8 часа на целосна charge Powered од аморфна соларен панел и 1 ААА battery Easily инсталира во минути со два screws Package на две Од Производителот Соларни Скалило Светла се водоотпорна, соларен погон и се совршени за возвишеното патишта по скали, патеки, доковите и магацините.Направи да биде правилно поставена вертикално или стан интегрирана соларни ќелии кои се наоѓаат на врвот на секоја светлина recharges вклучени Ni MH батерија.Батеријата сили на светлина за до 8 часа во текот на ноќта и е дополнет во текот на денот.Внатрешен сензор обезбедува светлина вклучите во текот на ноќта и надвор во текот на денот.Нерѓосувачки челик изградба е отпорна на абење и отпорност.Заградата и завртки се вклучени.Овие светла се одлични за безбедност светла за скали и по должината на рабовите на палубата или доковите или создавање на периметар линија заедно приоди за автомобили.Led диодите се потрајни од конвенционалните стакло светилки и се поефикасни.Тие се користи многу помалку енергија и ќе трае многу подолго од една обична сијалица, до 10 000 часови.Тие се дури поефикасни од компактен fluorescents.Соларна енергија и LED светлата се направи оваа floodlight одличен избор за accenting вашиот двор.Овој предмет е покриен со една година производителот но со соодветна грижа може да трае многу години.Овие светла мерка 5.25x3.75x1 инчи.Се продаваат во пакети, на две.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

[Соларна енергија автоматски работа] : сончевата палубата светла користи ажурирани и надградена верзиј

Заштеда на енергија, долг животен век, заштеда на енергија, долг животен век, polysilicon соларни панели.Брза

✅Широко се Користи : Напојува со 12 V AC / DC напон, оваа светлина, може да се користи на светлина скара оган ј

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Висок конверзија поликристални силикон соларен панел,изложеност на сончева светлина за 45hours,светлинат

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

ГАРАНЦИЈА : Нашиот 5годишна Ограничена Гаранција гаранции вашата комплетна сатисфакција, со купувањето

Неверојатни Соларни Градинарски Светла : Можеби вашиот цвет кревет или тревник е убава, но овие двор све

[Соларни Сензор за Движење Светилки] : MAGGIFT 4 пакет соларни светилки отворено, секоја опремена со 16 супер S

✅ Изградена минатата : Фрлија алуминиум изградба е издржливи и отпорни на временските, можат да работат

Големина : diameter13.5cm,high13.2cm.Погодна за спалната соба, трпезарија, дневна соба, студија соба, бања, ходникот,

5 во H x 3.25 во W x 1.75 во L; 0.544 lb.Интегрирани LED извор на светлина.Архитектонски Бронза заврши.Достапни во Баде

Миа УмреФрлија Мини LED Чекор Светлина w / Хоризонтална Покровот на Лицето, 74lm, од 1,5 W, 3000 K, Бронза, 120277 V НеDi

Scroll