Ново
MAGGIFT 4 Пакет Соларни Сензор за Движење Чекор Светла Отворено, RBG Боја се Менува, 16 Led диоди Скалило Светлината, Соларен Погон Акцент Светла, Безбедност Светла Водоотп?

MAGGIFT 4 Пакет Соларни Сензор за Движење Чекор Светла Отворено, RBG Боја се Менува, 16 Led диоди Скалило Светлината,

Достапност: Залиха
DEN 1031.76

[Соларни Сензор за Движење Светилки] : MAGGIFT 4 пакет соларни светилки отворено, секоја опремена со 16 супер SMD LED светла.Единствена сензор за движење светлина сетила било движење и автоматски да се прилагодува на растојание.Тоа може да препознава лица до 16.5 ft во рамките агол од 90 согласува. [Безбедност светлина mode] - кога ќе се детектира движење во текот на ноќта.Сензор за движење претвора во светлина на 15 секунди и исклучува автоматски.Движење сензори може да детектира движење на било кој објект, вклучувајќи ги и децата трчаат наоколу со своите миленичиња, па така не е ништо да се грижите ако постои моќ прекинување!. [Smart RBG Боја се Менува mode] : светлината останува RBG боја се менува цела ноќ и се пали кога ќе се детектира движење.Светлина дувна ветре, се ниша на дрво гранки и што зраците на боја, менување на светлината трошка и танц како ако не беше бајка светот скриени длабоко внатре. [Отворено соларен погон светла] : Овозможено од сончевата, обвинет во целосна и директна сончева светлина за 6-8 часа, светла автоматски да го светлата кога ќе се детектира движење во мрак и исклучување на зората.Не е бела switch копчето на светлината, ве молиме вклучете се префрлат пред полнењето. [Лесно да се инсталира] : БЕЗ ЖИЦИ, доаѓа со монтирање на комплет за ѕидови, едноставно завртка ѕидот светла во било кој ѕид, пост или пол, со монтирање на комплет.Водоотпорен соларен панел е погоден за употреба на отворено, без грижи за дожд, снег, мраз, или лапавица.Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме имајте во препорачува инсталацијата висина ќе биде 1-6 FT.MAGGIFT 4 Пакет Соларни Сензор за Движење Чекор Светла Спецификации : Материјал : пластични Димензии : 5.1 x 4 инчен секој Електричен Извор : соларен погон LED Кол : 16 Led диоди Секоја Светлина Боја : бела Време на Полнење : 6-8 часа (при добивање на доволно сончева светлина) Работно Време : 8-10 часа Пакетот вклучува : 4 x Соларни Сензор за Движење Светилки Карактеристики : Maggift Соларни Ѕид Фенер, класичен дизајн ги исполнува современа енергетска ефикасност, сензор за движење ѕид светлина е изработен од пластика, направени тешки и запечатени тесни.На соларен панел претвора сончевата светлина во текот на денот и ја полни батеријата.Во текот на ноќта, светлата ќе биде вклучен автоматски и може да траат и по 8 часа или повеќе.Едноставен за инсталација, БЕЗ ЖИЦИ, доаѓа со монтирање на комплет.Белешки : Постои бела switch копчето на светлината, ве молиме вклучете се префрлат пред полнењето.Бидете сигурни дека не постои силен извор на светло околу сончевиот ѕид светлата во текот на ноќта.Ве молиме љубезно ве молиме имајте во препорачува инсталацијата висина ќе биде 1-6 FT.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

✅ Изградена минатата : Фрлија алуминиум изградба е издржливи и отпорни на временските, можат да работат

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

Големина : diameter13.5cm,high13.2cm.Погодна за спалната соба, трпезарија, дневна соба, студија соба, бања, ходникот,

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Заштеда на енергија, долг животен век, заштеда на енергија, долг животен век, polysilicon соларни панели.Брза �

Миа УмреФрлија Мини LED Чекор Светлина w / Хоризонтална Покровот на Лицето, 74lm, од 1,5 W, 3000 K, Бронза, 120277 V НеDi

5 во H x 3.25 во W x 1.75 во L; 0.544 lb.Интегрирани LED извор на светлина.Архитектонски Бронза заврши.Достапни во Баде

Неверојатни Соларни Градинарски Светла : Можеби вашиот цвет кревет или тревник е убава, но овие двор све

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

Висок конверзија поликристални силикон соларен панел,изложеност на сончева светлина за 45hours,светлинат�

Минималистички дизајн : уникатен дизајн, не само што е светлина, но исто така и декорација, модерен стил,

✅Широка Примена : 12 V Интегрирани LED Hardscape Осветлување нуди низок профил дизајн кој е идеален за возвишен

[Соларна енергија автоматски работа] : сончевата палубата светла користи ажурирани и надградена верзиј�

【Светол Сончев Оркестарот Светла】 : Соларен ограда светла ќе се промени бојата автоматски кој е соврше

ГАРАНЦИЈА : Нашиот 5годишна Ограничена Гаранција гаранции вашата комплетна сатисфакција, со купувањето

⭐Соларни Палубата Светлина : Нови издлабени надвор petal шема, внатрешни работи насликани злато и топла с�

【Топло Бела LED Светла】16 пакет сензор за светло само точниот износ на топол сјај кој го одликува вашиот �

⭐Соларни Палубата Светлина : Нов Празен лист шема , внатрешни работи насликани злато и топла светлина ќ�

✅Широко се Користи : Напојува со 12 V AC / DC напон, оваа светлина, може да се користи на светлина скара оган ј

Scroll