Ново
62 за да 77mm /62mm да 77mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за 77mm УВ,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

62 за да 77mm /62mm да 77mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за 77mm УВ,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

Достапност: Залиха
DEN 357.60

62mm да 77mm Чекор-Up Леќа Адаптер Прстен за Камерата Леќи & Камера Филтри, Направени на CNC Машински Алуминиумски со Мат Црна Electroplated Заврши, Ултра-Тенок, Многу Издржливи Чекор-Up Прстен од Оган Филтри. 1.CNC МАШИНСКИ МЕСИНГ АДАПТЕР ПРСТЕН : Ние производство овој чекор-up прстен со месинг и потоа се применува на мат црна electroplated заврши, кој withstands корозија и други абразивни елементи често се среќаваат во отворено фотографија. 2. Компатибилен со сите 62mm камерата леќи & 77mm додатоци.Вашиот објектив тема големина ќе бидат печатени под вашиот објектив капа или напишана некаде на објективот барел.Бидете сигурни дека ќе цел точната големина во спротивно не ќе се вклопи во вашиот објектив. 3.ПОВЕЌЕТО ТРАЈНИ ЧЕКОР ДО РИНГОТ : резултат на подобро изградба и материјали, во комбинација со докажан дизајн го прави овој чекор-up прстен повеќето траен и функционална чекор-up прстен достапни за професионални отворено фотографи. 【Забелешка】Зошто да Изберете AMOPOFO Бренд Концепт? професионална камера додаток производителот.Посветена да обезбеди производи со висок квалитет и добра цена.Направен од метал запечатување прстен, многу построги.Ласерски фонтови, многу издржливи.Ги исполнуваат Еколошките Стандарди на Ro HS. 62-77mm /62mm да 77mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за 77mm УВ,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Опис на Производот Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција.врвот на линијата квалитет, луксуз.Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност калибар : 62-77mm Број на Модел : 62-77mm Боја : Црна Погоден : Камера Материјал : Алуминиум Функција : да се Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци.Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од мали до големи.Compatiable За Да се страната на леќа : 62mm на страната на филтер тема : 77mm Пакетот Вклучува : 62-77mm Метал Чекор До Прстен Адаптер x 1pcs Пластичен сандак x 1pcs.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Им овозможи на леќа со 52mm филтер тема да се качи 55мм.Изработени од високо квалитетни алуминиумски.Се вре

Име На Производ : Чекор До Адаптер Прстен;Материјал : Метал.Машки Навој : 46mm / 1.8";Женски Навој : 49mm / 1.93".Голе

Чекор до прстен поставите овозможува поголема големина на филтерот за да ги собере на леќа со помали фи

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Работи на било 62mm леќа за да ја промените големината тоа да 77mm.Дозволува употреба на филтри и други леќа

Scroll