Ново
Една Нога Челичното Јаже Прашка | 5.6 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Фламанскиот Око Јамка за да се Тешки-Должност Напрсток | 3/4 Кол. | 8' Должина | EIPS 6x25 IWRC | Hanes Снабду?

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 5.6 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Фламанскиот Око Јамка за да се Тешки-Должност

Достапност: Залиха
DEN 1292.40

ОКО И НАПРСТОК : заштитна напрсток е присутна за да се закачите на долниот крај на прашка да посебна кревање елемент додека Фламанскиот циклус се наоѓа на врвот за да се овозможи ѓердан hitch.ФЛАМАНСКИОТ ОКО SPLICED SWAGING : прашка краеви се механички формираат што поголем товар капацитети.Циклуси се обезбедени со фалсификувани метал ракав во текот на spliced област заедно со тешки-должност thimbles да се заштити завршува на прашка.ДВОЈНО ОЗНАЧЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Две ознаки се користат на HSI slings да се идентификуваат WLL (Работно Оптоварување Граници).Riggers може да референтни клучни информации за безбедно прашка апликација и OSHA за усогласеност.ПОГОЛЕМА ОТПОРНОСТ на АБЕЊЕ : 6 x 25 IWRC (Независна Челичното Јаже Core) класификација на челичното јаже slings нудат голем надворешниот жици кои се обезбеди рамнотежа помеѓу замор и отпорност на абење.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ МЕСТЕЊЕ : Hanes Снабдување, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на дигалки решенија за индустриски изградба и градежни проекти од 1930. Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 : 2015 објект.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ЛифтСите 4 ft Челик Окото и Окото 3 / 8 во Дијаметар Челичното Јаже Прашка 38 EZEEX4 Со челична конструкција, ов

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

Овој производ е составен од висококвалитетни материјали, лесно да го инсталирате, и издржливи.Идеален з

Користење на високо‑квалитетни челични јажиња, има добри мекост, оксидација отпор, силни и издржливи.П

ЛифтСите 9 ft Челик Окото и Окото 1 во Дијаметар Челичното Јаже Прашка 1 EEX9 Со челична конструкција, ова ок

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

НАПРСТОК И НАПРСТОК : Двата краја се заштитени од носат и солза со тешкидолжност напрсток заштита, продо

ЛифтСите 12 ft Челик Окото и Окото 3 / 8 во Дијаметар Челичното Јаже Прашка 38 EZEEX12 Со челична конструкција, о

Мазна површина, без брус, пластични обложени рамномерно, без боја разлика, со висок квалитет.Има добри м

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

ОКОТО И ОКОТО : Е специфична за еден нога прашка со фламанскиот циклус завршува на двете страни, исто так

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

Предмет : Челичното Јаже Прашка.Прашка Тип : Окото и Окото.Прашка Должина : 6 ft.Вертикална Hitch Капацитет : 19

ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Интегрирана latch, interlocks со кука совет, овозможувајќи за дополнителни ниво на

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

Scroll