Ново
SELCRAFT 3D Цвет Sequins Везови Шиење На Закрпи Beaded Чипка Ткаенина Applique за венчаница Декорација Трим Додатоци Занает

SELCRAFT 3D Цвет Sequins Везови Шиење На Закрпи Beaded Чипка Ткаенина Applique за венчаница Декорација Трим

Достапност: Залиха
DEN 2244.00

Вез чипка шиење applique.Убава и елегантна.Да се применуваат Embellishments внимателно користење на applique ножици за сечење на рабови.Разубавувањето може да се примени во повеќе начини за било облека.на пример, scarfs, обвива, облека, капчиња, капи, turbans.Уникатен Дизајн : Везови чипка печ има цвеќе на врвот, секој цвет е еден кристал во средината, тоа е сјајна само сака кристал, остава има некои бисер на врвот, направи везови чипка applique повеќе нежни и убави.Вез печ може да организира свој .убава applique цвеќиња може да се направи во убаво деколте јака , булчински половината појас ,булчински превез.било кој вид на материјал.appliques за облека, облека, шапка, да искриват, чевли, облека облека.Широка Примена : Чипка ткаенина везови applique одличен за свадба проекти, невести фустан, булчински headpiece, косата клип одлуки, булчински gown applique, булчински sash за шиење.На мушка цвеќиња чипка applique за декорација, или да ги комбинирате и други украси за да одговараат на вашите предмети.ШИЕЊЕ ДОБРО МАТЕРИЈАЛ : погоден за уметности и занаети, DIY, шиење, scrapbooking, кукли облека, паричник, шиење играчки, tildas, крпеница, quilting и други шиење проекти, почетник пракса.Ширина : 19.5*13cm Боја : прикажува како слика Цената е за 1 pcs This прекрасен дизајн парче има многу мека рака чувствуваат, идеален за облека, партија облечи, lingeries, кукли облека, завеси, шамс, светилка нијанси,... * Идеален за чипка намали, чипка фустан, булчински жартиера, цвет девојка се облекуваат, чипка фустан, булчински фустан и свадба gown . * Мека и удобна handfeel * accetpable !Ви благодариме за шопинг и имаат убав ден засекогаш !Совети : Beaded цвет чипка appliques треба да ги користите иглички, бод занает или лепак да се поправи it These гроздобер чипка скриј лента се новодојдените, па таму ќе биде мала мирис на текстил и машина за сечење, не е мирис на хемикалии.Како да го Користите : Везови чипка печ не е железо на applique.Користење на applique иглички да се одржи во место.Поправи applique со користење на лепак или игли за да шие applique.Повеќе Апликации : Везови чипка patch за дизајнери, облека модел екранот или DIY занает работа.Чипка печ идеален за т-маица, здолниште, фармерки, елеци, капи, ранец, облека, завеса, под перница, шамија, ватенка, итн.Цвет монистра чипка печ е убав за монтирање додаток за вашата облека.Чипка applique користи за креативно печ омилена DIY шиење занаети, го направите вашиот рачно изработени уникатни.Чипка Patch за Шиење & DIY Вашиот Занаети : На мушка цвет чипка печ се во исклучителна дизајн, елегантен и око-фаќање, вашата облека или други занаети ќе изгледа поубаво, да го персонализирате и деликатна, со што пријатно DIY искуство.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Издржлив Материјал】Полиестер има различни characterristics како што се силни и издржливи, добра еластичност,

Исклучителна чипка се користи за вечерни фустани, венчаници, и здолниште украси да се направи облека по�

Материјал : Чист памук.Ширина : 6.5 см / 2.55 инч.Просторот помеѓу две монистра : 4.5 cm / 1.77 инч.Пакет : 6 M / Многу.У

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата При�

Боја : Розова; Материјал : Полиестер, Бисер; Пеперутка Големина : 6.5 см*4cm (2.56"*1.57").Должина : 3 метри =293cm ( 1 дво

Велур,Чипка,Кожа.Овој занает кожа чипка е цврста и флексибилна, но има многу малку истегнување.Заедничк�

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата При�

Материјал : tassel јаже е многу мазна, не е лесно да се носат или pilling, материјалот е еколошки, издржлив и мож�

Боја : црвена.Тип на производ : Чипка.Декорација : Чипка.Број на модел : Tassel Дополнителните Украси тиква К�

Техника : Embroidered Decoration : Lace Width : Многу sizes Feature : Вода Soluble Price : 1 Двор Цена(91 CM)Чипка applique : Деколте Јаки / cuffs Dec

Чипка.Должина : Околу 1 Двор.Материјал : Faux бисер.Многу модата и елегантен дизајн.Совршен за облека, облек

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата При�

Полиестер,Чипка.Боја : Бела ; Материјал : Полиестер свила; Ширина : 5 cm(2 инчи).Должина : 3 Метри(ќе бидат исп

Боја : Бела; Материјал : Млеко Влакна; По еден големина : 10cm* 10.5 см(3.94"* 4.13"), како на сликата покажува.Должин�

Боја : Зелена ; Материјал : Полиестер, Бисер, Chiffon;.По Една Големина : 5cm* 5cm(2 инчи* 2 инчи), како на сликата пок

Боја : Бела; Материјал : Полиестер, Памук, Ткаенина; По Еден Големина : 5*8cm(1.97"*3.15"), како на сликата покажува

Идеален за гроздобер свадба декорации, шиење и занает проекти, картон, хартија занаети, декорирање на по

Мултимешавина.Содржина : 80% Памук 20% Најлон.Ширина : 57 / 58".Тежина : 115 GSM.Овој оглас е за 50 Метри.Средна тежин

Мултимешавина.Содржина : 80% Памук 20% Најлон.Ширина : 57 / 58".Тежина : 115 GSM.Овој оглас е за 50 Метри.Средна тежин

Мултимешавина.Содржина : 80% Памук 20% Најлон.Ширина : 57 / 58".Тежина : 115 GSM.Овој оглас е за 25 Метри.Средна тежин

Овој материјал може да се користи за да се шие фустани, кошули, здолништа, shawls, шалови, pillowcases, tablecloths, заве

Полиестер,Чипка.Боја : Црвена Лубеница ; Материјал : Полиестер, Бисер и Chiffon; Ширина : 5 cm / 2 инчи ,дијаметар

Боја : Длабоко Црвена, Зелена; Материјал : Памук Конец; Width : 2.5 Инчи.Користете го нашиот везови laces и лента �

Боја : Бела; Материјал : Полиестер, Бисер; Ширина : 5 см(1.97"),како на сликата покажува.Должина : 1 Метар(1m има

Боја : Беж, Боја На Слонова Коска, Магента; Материјали : Свила Ткаенини; Width : 4 Инчи.Во потрага по везени кр�

Материјал : Полиестер, Вештачки Бисер.Широко се користи за облека, облека, дом на текстил, играчки, подар�

Материјал : чипка applique оди преку добро изработени изработка, кој јасна шема и мека на допир, не е лесно да

СПЕЦИЈАЛЕН МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата При�

Scroll