Ново
110v Висока Темп Пареа Почиста Систем, Мултифункционален за Чистење со Пареа Машина за Автомобил Комерцијални Индустриски Дома Пареа Почиста 1700w

110v Висока Темп Пареа Почиста Систем, Мултифункционален за Чистење со Пареа Машина за Автомобил Комерцијални

Достапност: Залиха
DEN 2639.76

На Пареа Почиста е направен од алуминиум и има добри топлина собирање ефект.Одмастување е брз, температурата може да достигне околу 100 °C. штедење енергија, кратко време, помалку вода, без детергент додаде.Преку висок притисок на високи-температура пареа и силна спреј сила, со анти-сува, автоматска контрола на температурата ресетирате повеќе заштита.чистачи на пареа за домашна употреба,На гасификација дел има кружен дизајн со истиот влезот и излезот apertures.Веднаш vaporize.Спецификација : Име : Висок Притисок на Пареа Почиста Машина Материјал : Пластични&Метал Машина Големина : 19x8x12cm Доводна Цевка Должина : 1.0 m Моќ Должина на Кабел : 1.8 м Пареа Цевка Должина : 2.5 m Напон : 110 V Моќ : 1700 W Потрошувачка на Вода : 100-200ml/мин Пареа под Притисок : ?5 KGF/CM2 Работна Температура : ?100? Ултра-тенок дизајн, мали и исклучителна, трајни пластична обвивка, нови материјали (пламен retardant, топлинско-изолациски, не-проводници), побезбедно да се користи.Работата е едноставна, и прекинувачот е директно вклучен.Примена : Лесно да се отстрани масло, прашина, дезинфекција, 360 ° на сите круг на чистење Пакет се Вклучуваат : 1 x Големи Млазницата 1 x Машина 2 x Четка 2 x Челик Четка Забелешка : машината треба да се користи со чиста вода, не се сеќавам да додадете други работи.Предупредување : -Кога се користи, пареа отвори не можат да бидат насочени кон луѓето, животните и електрични производи. -При замена на додатокот, ќе мора да чекаат додека на воздухот се пропустливи е целосно стопирани и не можете да ги допир на авионските switch. -Ако не постои надворешна материја во процесот на употреба, воздух авион не е мазна, млазницата главата треба да бидат построги, и на хард објект (обично скала цврсти) треба да се преземат надвор. -При користење, доколку тоа е утврдено да се биде различен, веднаш исклучете го напојувањето со енергија и да се провери со професионалец.

Декларираните карактеристики

Name:
High Pressure Steam Cleaner Machine
Material:
Plastic&Metal
Machine Size:
19x8x12cm
Inlet Pipe Length:
1.0m
Power Cable Length:
1.8m
Steam Pipe Length:
2.5m
Voltage:
110V
Power:
1700W
Water Consumption:
100-200ml/min
Steam Pressure:
?5KGF/CM2
Working Temperature:
 ?100?
  :
Ultra-thin design, small and exquisite, durable plastic shell, new materials (flame retardant, heat-insulating, non-conductive), safer to use. :
  :
The operation is simple, and the switch is directly turned on. :
Application:
Easy to remove oil, dust, disinfection, 360 ° all-round cleaning
Package Include:
1 x Large Nozzle :
1 x Machine :
2 x Brush :
2 x Steel Brush :
Note:
The machine needs to use clean water, remember not to add other things.
Warning:
-When used, steam vents cannot be aimed at people, animals and electrical products. :
-When replacing the accessory, you must wait until the air vent is completely stopped and you cannot touch the jet switch. :
-If there is foreign matter in the process of use, the air jet is not smooth, the nozzle head should be tightened, and the hard object (usually scale solid) should be taken out. :
-During use, if it is found to be different, immediately turn off the power and check with a professional. :

Поврзани производи

СОВРШЕНА ИЗВЕДБА Совршен пареа искуство е токму она што го имале на ум со генератори на пареа.Брзо се пр

★【Ефикасна Длабоко Чистење】2000 W Пареа Почисто со висока темп пареа до 212°С, па тоа може лесно да се отст

ПАРЕА ПОЧИСТА : Овој чистач на пареа брзо може да се произведуваат високоtemperature Power : 1700 W;Потрошувачка на

Scroll