Ново
2 инчен 180 Ронки 6mm Арбор Поставена Купола Пескарење Четка/Полирање Подлога Најлон влакна чистење тркала Печурки за Метал на Алуминиум,Нерѓосувачки Челик,Накит,Дрв?

2 инчен 180 Ронки 6mm Арбор Поставена Купола Пескарење Четка/Полирање Подлога Најлон влакна чистење тркала

Достапност: Залиха
DEN 979.20

Четка Дијаметар x Арбор Дијаметар : 50x6mm Ронки : 180 Максимални ВРТЕЖИ во минута : 3000 RPM.Водоотпорен : може да се користи со ладење агенти.На најлон има високо ниво на отпорност на влечење и расцепен.Овие пескарење џогерите се изработени од најлон веб, импрегнирана со абразивни зрна.Како најлон материјал носи далеку, нови абразивен материјал е изложен на одржување на подеднакво ниво на пескарење акција.Гарантира 100% брус-слободна употреба.Отворена структура : нема до затнување. 6mm Дијаметар Арбор Одговара на Повеќето Моќ Вежби.Минимална материјал отстранување и совршен финиш.Водоотпорен : може да се користи со ладење агенти.На најлон има високо ниво на отпорност на влечење и расцепен.Овие пескарење џогерите се изработени од најлон веб, импрегнирана со абразивни зрна.Како најлон материјал носи далеку, нови абразивен материјал е изложен на одржување на подеднакво ниво на пескарење акција.Спецификации¡êo Боја : Зелена Ронки : 180 Максимални ВРТЕЖИ во минута : 3000 RPM Арбор Дијаметар : 6mm Четка Дијаметар : 50mm(2inch) Пакетот Вклучува : 1*Купола, Поставена Брусење Тркала Забелешка : ве Молиме овозможи 1-2mm грешки поради прирачник за мерење на Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Пакет од 20 Парчиња на Ротари инструмент додатоци, филцпадна.Дијаметарот на целата felts' месо тело е 1 / 8"(3м�

Главно се користи за да се отстрани burrs, рѓа, прашина, оксид слоеви, облоги, и да се подобри квалитетот на �

Како Да го Користите : Носете заштитни очила и прашинадоказ, опрема, а потоа се стави некои полирање соед

Главен Материјал : Памук Мешавина, Метал; Пакет Содржина : 5 x Полирање Тркала.Име на производ : Полирање н�

※За полирање на возила делови како што се тркала,тенкови,браници,fenders,итн.Или било кој друг метал трим / �

Абразивни Чистење на Тркалото на Сет : Вклучени 80 КОМПЈУТЕРИ 25мм дијаметар чистење тркала со 3мм дијамет

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН 90 Компјутери збир на Компатибилни со Dremel Комплет Полирање, Чистење Тркала, скапоцен �

На ZЛАВ Дијамантски Барабан Воланот е дизајниран за мелење и чистење на потоне дупки на плоча,кујни и сл�

МАКСИМАЛНА БРЗИНА 3000 RPM.Завршна фаза на полирање Четка & Соединение.Британскиот Произведени џогерите.ШИ

Scroll