Ново
Centaur 110-914 RD/ER на 11 Collet Систем, Висока Прецизност, Стегање Опсег, 13 Парче Сет, ER11 1 мм - 7 mm

Centaur 110-914 RD/ER на 11 Collet Систем, Висока Прецизност, Стегање Опсег, 13 Парче Сет, ER11 1 мм - 7 mm

Достапност: Залиха
DEN 14304.00

Флексибилност, Меѓусебно со ER и ESX тип collets.Идеална Алатка за Екстензии, Висока точност за долго-стигне до апликации.Повеќе Апликации, Исто collets може да се користи за дупчење, мелничката, прислушување и reaming.Прецизност Производство, Висок степен на пролет челик е појачани и прецизност земјата, со 100% квалитет.Долг Живот, Подолг од оној на другите collet стилови.Висока Точност. 16 слотови за цврсти стегање и екстра concentricity.Широк Стегање Опсег.За помалку промени и ниската цена на сет кој опфаќа континуиран спектар на големини.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

R8 collets се направени со појачани навој черупка во задниот за долг живот.R8 Collets не колапс 7 / 8инчи отворање г

Оригиналниот Ериксон стандард.Разноврсна двојноагол дизајн обезбедување приближно 1 : 1 зафат.Сплотени

7 PC ER32 Collets Сет 1 / 8, 1 / 4"; 3 / 8"; 5 / 16", 1 / 2"; 5 / 8"; 3 / 4".Одговара за сите R8, morse tapper, МАЧКА BT CNC ER32 чак или носителот.На

Флексибилност, Меѓусебно со ER и ESX тип collets.Идеална Алатка за Екстензии, Висока точност за долгостигне до

Тип На Производ : Сечење Алатки.Објектот Пакет Димензии : 2.3 " L X1.0 " W X1.0 " H Точка Пакет Тежина : 3.0 Lbs.Земја На

ER CNC Машини Collet 16 Парче Сет.Опсег : 1 / 8" 5 / 8" 1.34" Долго.На collet е subtype на чак дека форми јака околу некој објек�

Заменлив со BR,др,ESX и RD Collets.Повеќе Апликации, може да се користи за дупчење, мелничката, прислушување и ream

Пакет Димензии : 5 L x3 H х5 W (инчи).Пакет Тежина : 3 фунти.Земја на Потекло : Индија.Дел Број : 3 JRI13PH...

1 / 4" R8 круг collet.Појачани и земјата за да ја затворите толеранција.Направени од високо квалитетен алатка �

R8 да ER32 collet чак.Направени од 20 Cr Mn Ti легиран челик.Електролиза никел слој.R8 Drawbar темата е 7 / 16"20 Max.ВРТЕЖИ во

Добиете прецизни и грчевито држејќи се за центрирање на мал дијаметар dowels, tenons, вретена.Идеален за грчев

【PAMAMETER】Стегање Дијаметар : 20mm / 0.79";Drawbar Тема : 7 / 1620 UNF;Цврстина : HRC 55; Точност : 0.0005инчен (0.013 мм) 【ПРЕДНОСТ�

6" Индекс На Маса 24 Простор.Трае 4" универзална чак.Индекси брзо и лесно.Вретено се заклучува во позитивна

3 / 8" R8 круг collet.Појачани и земјата за да ја затворите толеранција.Направени од високо квалитетен алатка �

Со внатрешни теми за collet запира.Прецизност земјата 100% задоволство.Земја на потекло : Индија 16 CRI52PH 16 C кр�

Големина 1 / 4" Изработени од високо квалитетен алатка челик.Прецизност земјата да блиска толеранција.Вн�

Scroll