Ново
TLV3501High Брзина Бранови Comparator Фреквенција Метар Пред Обликувањето Модул 2.7-5VDC Железнички да Железнички Излез Може Директно да се Вози TTL/CMOS Ниво 1Hz-120MHz

TLV3501High Брзина Бранови Comparator Фреквенција Метар Пред Обликувањето Модул 2.7-5VDC Железнички да Железнички

Достапност: Залиха
DEN 294.96

ЕДЕН КАНАЛ : TLV3501 е еден канал high-speed push-pull излез comparator, одложувањето е 4.5 нс, напон : + 2.7 V до + 5.5 V. ПРЕД ОБЛИКУВАЊЕТО МОДУЛ : Овој модул може да биде за широк опсег на напон, јачина на обликувањето период, како на фреквенцијата, фаза разлика време домен мерења и други пред крајот на условување модул.CMOS И TTL : Железнички-да-железнички излез може директно да се вози CMOS или TTL логика.ЛЕСЕН ЗА РАКУВАЊЕ : Без прагот прилагодување, на синусен облик, квадратен бран и триаголен бран може да се трансформира во квадратен бран, кој може да се користи лесно и без дебагирање.ГОЛЕМА НАДГРАДЛИВОСТА : Во исто време, има голема надградливоста, само промена мала количина на оригиналот.TLV3501 е еден канал high-speed push-pull излез comparator, одложувањето е 4.5 нс, напон : + 2.7 V до + 5.5 V, ги надмина замав текст common mode опсег го прави идеално одговара за низок напон апликации.Железница-да-железнички излез може директно да се вози CMOS или TTL логика.Овој модул може да биде за широк опсег на напон, јачина на обликувањето период, како на фреквенцијата, фаза разлика време домен мерења и други пред крајот на условување модул може да се користи како 2015 Националните Додипломски Електронски Конкурс за Дизајн С дигитални фреквенција метар насловот пред крајот на модулот.s сигурен продавачот, ние секогаш се обидуваме се потрудиме да се обезбеди добар квалитет на производите, како и одлична услуга на нашите клиенти, вашата доверба и бизнис е тоа важно за нас.Ако не сте 100% задоволни со квалитетот на производот, pls се чувствуваат слободни да контакт со нас и да ни кажете во врска со ова прашање, ќе бидат помогнати ПОБРЗО, задоволството на клиентите е наш врвен приоритет.Производот Се Користи : 1. Синусен облик на квадрат бран 2. Нулта-премин comparator 3. Универзална comparator Спецификации : Напојување напонот : 2.7-5 VDC Влезен напон : 8-1000m V (ефективна вредност) Излез ниво : железнички да железнички излез, може директно да се вози TTL/CMOS ниво на Текст фреквенција : 1 Hz 120 MHz, Мин.1 Hz Интерфејс форма : SMA женската глава (надворешен навој дупка) Текст отпорност : 20 K ohm Големина : 5 x2.5cm/1.96 x 0.98 инчен Тежина : 8g Пакет се Вклучени : 1 x Фреквенција Метар Пред Обликувањето Модул Забелешка : 1, ве Молиме овозможи мали грешки во димензии поради случајно непрецизни прирачник за мерење. 2, бојата на објектот ќе се примени може да биде малку различен од оној прикажан на фотографиите, како на светлина и боја варира во различни компјутерски екран.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Scroll