Ново
Corning Pyrex Borosilicate Стакло Висока Форма Gooch Crucible со Дијаметар 30мм парична Казна Порозност Fritted Пршлен, 30mL Капацитет (Случајот со 12)

Corning Pyrex Borosilicate Стакло Висока Форма Gooch Crucible со Дијаметар 30мм парична Казна Порозност Fritted

Достапност: Залиха
DEN 13530.00

Фузиран, fritted стакло диск.Полиран завршува.Големината на порите : крупни, 40-60 µm, средни, 10-15 µm, парична казна 4-5.5 µm.Земја на потекло : сад.Овие 30m L PYREX висока форма crucibles имаат дијаметар 30мм парична казна порозност (4 до 5.5 µm) fritted дискови.Тие се особено прилагодени за аналитичка работа, каде преципитати се сушат за постојана губење на 110°C. Тие се исто така погодни за повисоки температури, во кој случај тоа е препорачливо да топлина во електрична печка.Crucibles не треба да биде предмет на ненадејни температурни промени.Со цел да се избегне вирус, тие не треба да бидат отстранети од печка се додека температурата е намалила до 250°C. PYREX филтер за цевки (Бр 9480) често се користи на дното на овие crucibles да се соберат на filtrate.За повеќе информации за fritted производи, ве молиме проверете Технички Информации Оглас за Водич за Избор и Користење на Fritted Стакло.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 21.843 Cm L X 17.018 Cm W X 10.414 См Х Земја На Потекло : С

50 ml Капацитет 30 mm Диск Дијаметар 60 висина.Земја на потекло : сад.Со фузиранво fritted стакло диск.За аналитич

PTFE Материјал : PTFE материјал функција со одлична отпорност на корозија : можат да го издржат речиси сите х

Висока температура отпор над 1800℃, висока чистота, висока јачина, силна отпорност.Главно се користи за л

➤ Користите криви дел да се одржи на crucible и користете го посочи совет за други намени, не мора да е во врс

Во внатрешноста на rim (КОЛ (mm)) : 45 Autoclavable : Yes.Модел : 60124 Материјал : порцелан.Бренд : coorstek.Компатибилен покр

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тести

Главно се користи во легури, , злато и други висока температура на топење легури, висока температура над

Овој производ е произведен со нерѓосувачки челик материјали, не е лесно да се деформира и штета.Висока о

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.Достапен во три стилови за избор

Термички Шок Отпор просечен коефициент на експанзија од 20° C до 200° C е 3.56 x 105 Постепено зголемување на 4.69

G S Инструменти Се Само Продаваат Од Страна На Г С Онлајн Продавница.Голем Прст Отвори Олесни Цврст Стисо

[ Size] : OD : 5.2 во / 130mm,ID : 4in / 100mm,Висина : 1.2 во / 30мм [Материјал] : Направена од чиста Графит, да се осигура де

Scroll