Ново
Aexit 3мм месо тело Абразивни Тркала & Дискови со Дијаметар Сребрен Тон Челик Жица Полирање Четка Воланот 3 Исклучување Тркала во 1

Aexit 3мм месо тело Абразивни Тркала & Дискови со Дијаметар Сребрен Тон Челик Жица Полирање Четка Воланот 3

Достапност: Залиха
DEN 2349.60

Име На Производ : Полирање На Четки;Материјали : Челик, Метални.Боја : Сребро Тон;Вкупната Големина : Max : 23 x 41mm/0.9" x 1.6" (D*T)Медиум : 43 x 15mm/1.7" x 0.6"(D*T)Мини : 43 x 5mm/ 1.7" x 0.2" (D*T).Месо тело со Дијаметар : 3мм/0.12".Тежина : 14g.Пакет Содржина : 1 Сет x Полирање Четки (3 во 1).Погоден за индустриски derusting, чистење, полирање, отстранување на метални производи.Користи широко во aerospace, фабрика за одржување, леење, автомобилската, метални изработка и shipyards.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Монтирани Точка;Материјал : Песок, Абразиви, Метал.Боја : Како на Сликата Прикажани;Глав

СЕТ ВКЛУЧУВА 50 засилен fiberglass, 1.5" cutoff тркала.ДОВОЛНО СИЛНА за да го исечете или ритам на сите видови на ме

ДИЗАЈНИРАН ЗА SHARP & ЧИСТО СЕЧЕЊЕ НА Ексклузивни топстепен на суровини и 0.04 во ултратенки, дебелината, опт

Производителот гаранција може да не се применува.Како една од водечките производителот за алат додатоц

Се користи за сечење карбид, стакло, мермер, кварц, semiconducting материјал, керамика, украсни камења.Концентр

Ексклузивно пакување за подобра заштита.Екстра долг на тркалото на животот.Брзо и бесплатно сечење.Во г

Овие абразивни исклучување тркала функција дијамант абразивен материјал.Овие абразивни исклучување т

Алатка за сечење : ова сечењеoff алатка е standardly конструиран за да се поедностави процесот на сечење на мет

ТОЧНИ НАМАЛУВАЊА Тенки cutoff тркала го достави точни, во чисти парчиња на метал, и нерѓосувачки челик.ДОЛ

Погоден за алуминиум и обоени метали.Сечење на деловите и цврст материјал.Цврстина одделение N Изграден

Се продава на 40504801100672 Карактеристики : Многу conformable дискови Може да се користи индивидуално или нареден

Материјал : Песок, Абразиви, Метал.Глава Дијаметар : 20mm / 25 / 32".Глава Должина : 28mm / 1.1".Месо тело со Дијамета

Пакет содржина : 1 парче на 22 заби мелница синџир диск и 1 замена синџир, 1 склони агол мелница пршлен, 1 ави

Крстот влошки се користи на висока брзина на пневматски алатки за deburring, спојувањето, чистење и полирање

✅ 【ВРВЕН КВАЛИТЕТ】 : Merryland Експертлинија 5 ѕвезди на Ниво 5 "X 0.04" Ултра Тенко Сечење и Тркала.Екстра Долг

Разноврсна алуминиум оксид абразивни за агресивни намали и подолг живот.Издржливи Yтежина, 2ply полиесте

ДвоенЗасилен Сечење Тркало – Ние сме двојнозасилен нашите абразивни cutoff тркала со fiberglass за дополнител

Име На Производ : Дијамант Монтирани Точка;Облик : Цилиндрични Совет;Материјал : Алуминиум.Месо тело со Д

Scroll