Ново
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Bi-Метален Dial Термометар; 10 да 260C (50 до 500F), во 1/2. NPT Навој за Поврзување, 75мм Dial (B61310-7900)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Bi-Метален Dial Термометар; 10 да 260C (50 до 500F), во 1/2. NPT Навој за Поврзување,

Достапност: Залиха
DEN 841.92

Термометри функција 1/2" NPT навој конекција и поликарбонат леќа.Надворешни прилагодување овозможува едноставна областа калибрација.Секој термометар карактеристики точност до 1%.Поединечно спакувана со мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Тестирање и Калибрација.Поранешниот H-Б Дел Број : 9/5626. Термометри функција 1/2" NPT навој конекција и поликарбонат леќа.Надворешни прилагодување овозможува едноставна областа калибрација.За правилната температура читање, матични мора да биде ангажиран најмалку 50mm (2") во течности и 100mm во гасови (4").Секој термометар карактеристики точност до 1%, од нерѓосувачки челик случај и дршката и е индивидуално спакувани со мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Тестирање и Калибрација.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Опсег : 50 до 250°F Температура Граници : Амбиентниот : 14 до 302°F (10 до 150°C).Бирање Големина : 2".Цевка Големина :

2 1 / 2" се соочуваат 5° постепено.Двојна скала : 40°240° / 0°120°В Месинг велс / отстранлив термометри.Термометр

Тип На Производ : Термометар.Прилагодливост : Прилагодлив.Тип На Врска : Навој.Конекција Големина : 3 / 4".М

Професионален квалитет и трајност 3" Dial,6" сонда должина од 0 до 220 степени (С), 10 до 100 ,3 / 4" ТЕМИ Ова dial термо

Надворешни Ресетирање.На Trerice Прилагодливи Агол Bimetal Термометар може да биде конфигуриран да најпосаку

Опсег : 50 до 250°F Температура Граници : Амбиентниот : 14 до 302°F (10 до 150°C).Бирање Големина : 2".Цевка Големина :

Сите заварени нерѓосувачки челик изградба.Лесно надворешни рекалибрација на вредноста 3" дијаметар бир

Опсег : 0 150°F Температура Граници : Амбиентниот : 14 до 302°F (10 до 150°C).Бирање Големина : 2".Цевка Големина : 3 / 4"

СО ПОВРЗУВАЊЕ НА 2050мм ЦЕВКИ.Бесплатни Sachet на Термичка Паста за Подобрување на Топлина Спроводливост.Те

Инстант прочитајте термометар со 47 секунди дигитални readout.Со лесно да се читаат електронски LCD дисплеј,

Вистински ОЕМ замена дел.Intermetro е водечки светски производител на складирање и превоз на опрема.Користе

【МАТЕРИЈАЛ】Направен од висококвалитет на метал, издржливи и безбедни за употреба 【ДВОЈНА СКАЛА】Двој

Големина : Dial Големина 3 3 / 8 во, Произлегуваат Должина 2 1 / 2 во, Произлегуваат Кол 1 / 4 во.Temp : Опсег (С) 0 Степ

Надворешни Ресетирање.На Trerice Прилагодливи Агол Bimetal Термометар може да биде конфигуриран да најпосаку

Scroll