Ново
2 ПАРЧИЊА Рутер Малку Машина 1/4 месо тело 3/8 Ширина Директно 3 Инчи Нож Должина на Флеш Трим Рутер Машина Малку Алатка

2 ПАРЧИЊА Рутер Малку Машина 1/4 месо тело 3/8 Ширина Директно 3 Инчи Нож Должина на Флеш Трим Рутер Машина

Достапност: Залиха
DEN 354.96

Тип : 1/4"*3/8"*3",се Справи со : 1/4" (6.35 mm),Ширина : 3/8" (9.52 mm),должина на Ножот : 3" (76mm),Целосна должина : 130mm;Дупчење за ограничување на брзина : 9000~10000. Универзална Месо Тело : 1/4" Месо Тело.Широко се користи на рачен и пинг-монтирани преносни уреди.Не Провизиите : Остар и мазна Нож, Цврст Челик, Прекалени Тела со Анти-Провизиите Дизајн.Сечење остар, мазна ротација и брзо ракување.Машина Падна : Направен од високо носат-отпорни, легура со Заштитна обвивка, обезбедува зголемена сила, најголема отпорност и издржливост.Апликации : Сечење или средување на Чисти и уредни површина без неисправности или burrs.Главно се користи за grooving, средување, три-димензионални царинење агол или slotting како иверица, hardwoods, softwoods и повеќе.Карактеристики : Не Провизиите : Остар и мазна Нож, Цврст Челик, Прекалени Тела со Анти-Провизиите Дизајн.Сечење остар, мазна ротација и брзо ракување.Машина Падна : Направен од високо носат-отпорни, челик со Заштитна обвивка, обезбедува зголемена сила, најголема отпорност и издржливост.Перформанси : Сечење или средување на Чисти и уредни површина без неисправности или burrs.Универзална Месо Тело : 1/4" Месо Тело.Широко се користи на рачен и пинг-монтирани преносни уреди.Апликации : користи Главно за grooving, средување, три-димензионални царинење агол или slotting како иверица, hardwoods, softwoods и повеќе.Карактеристики : Материјал : Карбид месо тело : 1/4 инчи (6.35 mm) Машина со Дијаметар : 3/8 инчи (9.52 mm) Дупчење за ограничување на брзина : 9000~10000 Color : жолта Големина : 1/4" x 3/8" x 3 инчи Нож Должина : 3 инчи (76 мм) Целосна Должина : 5.1 инчи (130 mm) Пакет се вклучени : 2 x Екстра Долг Директно Рутер Малку.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име на производ (издржливи во употреба) : Рутер Малку;Тип : Двокреветни (најновата технологија) Рабови ;Се

Име На Производ : Крајот Мелница ;Материјал : Волфрам Карбид.Сечење Радиус : 2mm / 0.08";Сечење на Длабочина :

* 100% Сосема нов и висок квалитет Зацементира карбид, микро зрна одделение обезбедува зголемена сила и го

Whiteside Рутер Битови се направени со Премиум Карбид.Прецизност основа за правилна рамнотежа при високи ВР

Намалувања сите композитни материјали, plywoods, hardwoods, и softwoods.Употреба на CNC и други автоматски рутери, како

Westward Директно Намалување на Профилот Рутер Малку, Карбид, 1 / 8 во Машина Кол 16 Y543 Пакување од 2...

Тип : Print Коло Гравирање Малку.Материјал : Волфрам Карбид.Обложени : Нано Сина Обложена.Степен : 10° 15° 20° 25

Име на производ (издржливи во употреба) : Рутер Малку;Тип : Двокреветни (најновата технологија) Рабови ;Се

Ве молиме имајте на ум дека овие права битови се користат за средување или deburring дрво површината.Тие НЕ м

МАТЕРИЈАЛ : Високо квалитетен материјал, висока цврстина, добра отпорност на абење и трајност.Екстра го

SB403 Spoilboard Машина Исправен.Индустриски Квалитет.Овие големи CNC Spoilboard Појавата битови се дизајнирани да re

Материјал на Карбид Падна Може да се осигура вашата висока точност.Остри Сечење на работ ќе ви помогне д

Whiteside Рутер Битови се направени со Премиум Карбид.Прецизност основа за правилна рамнотежа при високи ВР

Whiteside Рутер Битови се направени со Премиум Карбид.Прецизност основа за правилна рамнотежа при високи ВР

Месо тело со дијаметар : 3.175 mm.Вкупна должина : 40mm.Сечење на работ дијаметар : 1.5 mm.Сечење на Работ ДолжинаCE

Whiteside Рутер Битови се направени со Премиум Карбид.Прецизност основа за правилна рамнотежа при високи ВР

Име на производ : Директно Рутер Малку;Standard Size : 1 / 4" x 1 / 2".ударна дупка со Дијаметар : 6.35 mm / 1 / 4";Сечење Диј

1 Важен прилог на вашето Хоби Занает раководство 2.6 Парче сет на земјата жици вежба битови, вклучувајќи ma

Scroll