Ново
Ronlap 6-Инчен Челик Три-Dolly, 3 Тркала Мебел Двигател е Dolly со Lifer, Тешки Мебел Движат Ролки Нога Dolly, се Движат Триаголник Dolly Вртливата Рициново, 130Lbs Капацитет Секој Пакет

Ronlap 6-Инчен Челик Три-Dolly, 3 Тркала Мебел Двигател е Dolly со Lifer, Тешки Мебел Движат Ролки Нога Dolly,

Достапност: Залиха
DEN 863.76

【Низок Профил Дизајн】 : Низок профил дизајн додава мобилност да се вчита мебел од различни големини.Три пена против пролизгување влошки за секој триаголник се движат dolly понуди подобра контрола и заштита на вашиот мебел. 【90° Дизајниран Lifter】 : 90° дизајниран lifter со ергономски рачка, поддржани во 90°десен агол за да се спречи дислокација, биланс на стрес, во согласност човечки инженеринг, флексибилни во работењето. 【Трајни Изградба Dolly】 : Згусне црна моќ грб заврши челична рамка структура и двојно топката имајќи го донесе силна товарот поддршка, 130lbs максимален капацитет за секоја 6" челик три-dolly. 【360° Вртливата Рициново】 : од 1,5 инчи стареење отпор полипропилен рициново со 360°на ротација врвот плоча, лесно се трансформира на било насоки што сакате, ви овозможи да потрошат малку сила да се движат мебел безбедно со мебел се движат ролки. 【Лесен за Употреба】 : Сет вклучува 4 движат триаголник dolly, 4 дигалки, 1 lifter, 4 heightening влошки.Само стави lifter под тешки објект и подигнете ја нагоре, место 3 тркала ролки под 4 страни на објектот. 4 приклучоци може да направи вашата кревање на повеќе високи, ги задоволат вашите различни објект висина барање.Оваа 3 тркала мебел двигатели dolly е одличен за движење на тешки или средни мебел со нозе или рамно дно, како што се каучот, кабинет, фрижидер, пијано маса, bookcase, базен маса.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Двете предни и задни тркала може да се користи.Забелешка : На предните тркала може да се возела, на задни�

♦♢Услуга : Ако Имате Било какви Прашања по Добивањето Dollies, ве Молиме Контактирајте со Нас во Времето за

500 LBS МАКСИМАЛНО ОПТОВАРУВАЊЕ : Максимално оптоварување на овој мебел движат количка е 500lbs, многу практи�

Набори станот за лесни за складирање.Продолжи алуминиум справи.Мазни гуми.Лесен 25 KG Капацитет.Ние се зе�

Екипа Челик Стп 【Широк применливост】На машини двигател е одлична алатка за складирање, дистрибуција, �

【Прилагодлива Големина】 Овој подвижен основа може да се прилагоди од 181 / 2 инчи да 275 / 8 инчи, можете лес�

400 KG носивоста, се користат за носење на тешки предмети како што се мебел.Лесен за употреба и едноставен �

♦♢Услуга : Ако Имате Било какви Прашања по Добивањето Dollies, ве Молиме Контактирајте со Нас во Времето за

ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПЕЧАТЕЊЕ! Ова 36 X48 репродукција постер печатење е отпечатен на висок квалитет, висока

"Безбедно да се Движи Повеќе за Помалку Време" со лесно возен 1,800 фунти капацитет, отстранлив Панел Баров

Вратата на кабинетот, и kickplate функција заврши нерѓосувачки челик конструкција за траен издржливост Цел�

3 полици обоен во црно, совршен за вршење на работилница алатки како што МИГ заварувачи, инвертори и зава

Многу здрав пловењето dolly способен за превоз на вашиот кајак, кану, или брод до 150lbs.Неговата цврста метал

90° криви позиција за да спречите испаѓање.На оратор точка на рокер е зголемен и тоа е повеќе труд за зашт

Обезбедува стабилна транспорт од страна на нелепливоста.Тоа има одлична отпорност на триење, самоподма

400 KG носивоста, се користат за носење на тешки предмети како што се мебел.Лесен за употреба и едноставен �

Scroll