Ново
DT&C - USB C до HDMI Активен Адаптерот (4K@60Hz + HDR) [Thunderbolt 3 Компатибилен] за MacBook Pro 2020/2019 MacBook Air/iPad Про 2020, Галакси S20/S10/S9/S8, XPS 15/13 и Повеќе | Бела w/ Злато Позлата

DT&C - USB C до HDMI Активен Адаптерот (4K@60Hz + HDR) [Thunderbolt 3 Компатибилен] за MacBook Pro 2020/2019

Достапност: Залиха
DEN 407.76

【USB-C до HDMI Активен Адаптерот】 : Овој Адаптер Претвора USB C (Thunderbolt 3 Компатибилен) Сигнал за HDMI се Прикаже со помош на HDMI Кабел (не се вклучени) ⚠ Можете Да ги Конвертирате HDMI Сигнал на USB C Екранот ⚠. 【4 K UHD @ 60 Hz Максимална Резолуција】 : Кристално Јасна Видео и Звук Нагоре за да 4096x2160p UHD @ 60 HZ и 120 Hz е исто така поддржана За Резолуции 1920x1080p Full HD или Пониска ⚠ За Оптимално Компатибилност ве Молиме Прочитајте Ја Целосната Листа на Тестирани и Поддржани Резолуции Во Описот ⚠. 【Висок Квалитет Обложено со Злато, Конектори】 : Злато Позлатен Конектори за дополнителна Издржливост и Сигнал за Квалитет и се карактеризира со Висок Квалитет Сјајни Бели ABS Дизајн. 【Plug and Play Дизајн со Аудио Passthrough】 : Чувајте Вашиот Оригинален HDMI Кабел (не се вклучени) Со Користење на Овој Адаптер / Овој Адаптер исто Така Поддржува СЕДИШТЕТО Аудио Помине-Преку Вашите HDMI Монитор или ТВ Кој Ја Елиминира Потребата да се Користи Посебен Кабел за Аудио. 【Супер Компатибилен】 : Компатибилен со сите HDMI Прикажува и сите USB-C Thunderbolt 3 опремени AMD / Nvidia / Intel Дискретни и Интегрирана Графика уреди за Windows, Mac и Linux уреди ⚠ ве Молиме бидете сигурни дека вашата USB-C порта поддржува displayport / external display функционалност ⚠. 【USB-C ДО HDMI (Thunderbolt 3 Компатибилен) ЕДЕН НАЧИН АКТИВЕН АДАПТЕРОТ СО СЕДИШТЕТО АУДИО PASSTHROUGH】 : ◆ Овој Адаптер Претвора USB-C / Thunderbolt 3 Сигнал за HDMI се Прикаже со Помош на HDMI Кабел (не се вклучени)◆ Поддржува СЕДИШТЕТО Аудио Пропуст на Вашите HDMI Монитор / ТВ◆ Активен Адаптерот со Висок Квалитет на Конверзија Чип (Не пасивен едноставна pinout адаптер)⚠ Можете Да ги Конвертирате HDMI Сигнал на USB-C / Thunderbolt 3 Приказ на ⚠【ЗЛАТО ПОЗЛАТЕН КОНЕКТОРИ & ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ ПЛАСТИЧНИ ТЕЛО】 : ◆ Злато Позлатен USB-C (извор) и Злато Позлатен HDMI Џек (дисплеј) ЗаПодобрена Сигнал Квалитет и Трајност на ◆ Високо Квалитетна ABS Тело и Кабел Дизајн【4 K UHD @ 60 Hz MAX РЕЗОЛУЦИЈА W/ FULL COLOR RANGE (HDR)】 : ◆ Официјално Поддржани Резолуции @ 60 Hz - 4096 x 2160 / 3840 x 2160 / 2560 x 1600 / 2060 x 1440 / 2048 x 1536 / 1920 x 1440 / 1920 x 1200 / 1920 x 1080 / 1768 x 992 / 1680 x 1050 / 1600 x 1200 / 1600 х 1024 / 1600 x 900 / 1366 x 768 / 1360 х 768 / 1280 x 1024 / 1280 x 960 / 1280 x 800 / 1280 x 768 / 1280 x 720 / 1176 x 664 / 1152 x 864 / 1024 x 768 / 800 x 600◆ Овој Адаптер Поддржува до 4 K @ 60hz и 1080p @ 120 Hz во Целосна Палета на Бои ⚠ 120 Hz е Само да се Постигнат со Резолуција од 1920 x 1080p или Пониска ⚠【ОГЛЕДАЛО & ПРОШИРИ】 : ◆ Овој Адаптер Поддржува Прикажување и Проширување на Само како ако сте Биле со Користење На Оригиналните HDMI Кабел【ВИСОКО КОМПАТИБИЛНИ】 : ◆ Компатибилен со Широк Спектар на Уреди & во Согласност со Многу Стандарди,◆ во Согласност со VESA и ЦЕА Стандарди◆ Вграден Часовник Архитектура за да се Намали EMI Подложност 【 ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】 : ◆ Едноставна Plug and Play Дизајн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ПОВРЗЕТЕ HDMI ВИДЕО ИЗВОР : Поврзете го HDMI от Ultrabook, лаптоп или десктоп компјутер на ДП монитор, екран или п�

⚡【USBHDMI C】 : Е совршенство Работи за вашиот Samsung СМN985 F / DS паметен Телефон на Максимална резолуција излез

На bidirectional HDMIDVI адаптер е одлично решение за поврзување од компјутерот со DVIпорта на монитор, hd телевизор

Plug and play, не бараат било софтвер,возачите, или комплициран процесот на инсталација.Тенок и пренослив диз�

Bidirectional HDMI кон DVI кабел се поврзува со DVIопремена компјутерска графичка картичка уреди, како Лаптоп, Деск

Bidirectional HDMI кон DVI кабел го прави возможно да се поврзете HDMIопремени извор уреди, како Лаптоп, Десктоп, BluRay

Wolverine F2 D Титан Пакет Вклучува : 1 x F2 D ТИТАН 8во1 20ПРАТЕНИК Висока Резолуција Филмот во Дигитален Конверто

【CABLECREATION МИНИ ДИСПЛЕЈ приклучок ЗА HDMI АДАПТЕР】мини ДП (Thunderbolt) да го HDMI адаптерот може да се поврзете ла�

Поддржува USB 3 1 влез и HDMI компатибилен излез.HDMI компатибилен 1 4 и поранешните верзии.Поддржува повеќе б�

Три интерфејси на HDMI / ДП / DVI може да се конвертира, овој адаптер е погодна за различни уреди.Интерфејсот

⚡【USBHDMI C】 : Е совршенство Работи за вашиот Тесла 2020 Модел 3 Возило во Максимална резолуција излез е 4 K (4096

Wolverine F2 D Титан Пакет Вклучува : 1 x F2 D ТИТАН 8во1 20ПРАТЕНИК Висока Резолуција Филмот во Дигитален Конверто

✔ ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ АДАПТЕР се Поврзува Мини Display Port / Thunderboltот уреди (Macbook Pro / Воздух, Surface Pro / Pro 2 / Pr

Подржува резолуција до 1080p FHD (1920 x 1080 @ 60 Hz).HDMI Машки и DVID Женски конекции, ќе треба DVI кабел за да го поврзет

【Нема Потреба Моќ, Plug and Play】Нашето ново надгради HDMI адаптер нема моќ е потребно, обезбедува висока брзи�

КОМПАКТЕН ДИЗАЈН преносни Moread УниНасочен Екран приклучок за HDMI адаптер поврзува десктоп или лаптоп со

⚡【USBHDMI C】 : Е совршенство Работи за вашиот Самсунг Galaxy Note10 Лајт паметен Телефон на Максимална резолуциј

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

【40m Пренос на Далечина】 Протега HDMI сигнали до 131ft / 40 метри во full HD 1080p со Cat6 / Cat7 кабел.Точка до точка за ко

ЗГОЛЕМУВАЊЕ на ПРОДУКТИВНОСТА СО ДВЕ ПРИКАЖУВА : Овој USB 3.0 да HDMI надворешни видео картичка адаптер им ов

⚡【USBHDMI C】 : Е совршенство Работи за вашиот Самсунг Galaxy S10 Лајт паметен Телефон на Максимална резолуција

⚡【USBHDMI C】 : Е совршенство Работи за вашиот Мерцедес 2020 GLB Возило во Максимална резолуција излез е 4 K (4096x21

Се конвертира analog VGA сигнали да DVI излез.Мултиплатформен поддршка Windows и Mac.Не софтвер потребен елиминир

Scroll