Ново
GaoF Висока Моќност Двоглед, за Возрасни Телескоп, 12X42 Метал Моќен за Возрасни Hd Оптика Висока Моќност Двоглед, Висока Моќност Двоглед, со Bak4 Призма Fmc Леќа Отворено

GaoF Висока Моќност Двоглед, за Возрасни Телескоп, 12X42 Метал Моќен за Возрасни Hd Оптика Висока Моќност Двоглед,

Достапност: Залиха
DEN 1752.00

Окулар калибар : 22mm.Растојанието на ученик : 20mm. 【Висока Моќност 8x36】 Компактен 8x36 Двоглед може да ви помогне да се види јасно лицето од повеќе од 650 метри.Тоа е дизајниран со 8 X висока моќност зголемување, 36mm биг цел леќа и 131m/1000m големи областа видите.Водоотпорен систем : живеење водоотпорен.Ние се обезбеди најдобрата поддршка на корисниците на услугата, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, вашето задоволство е наш врвен приоритет.Ова отворено набљудување двоглед, можете, исто така, како празник подарок или роденденски подарок за пријатели или кампување ентузијасти.Областа на далечина : 87 M/1000 M Тежина : 9kg, 90 степени само како зенит огледало Резолуција : 1.85, светлина, собирање : 131x Фокусна должина : 500mm, фокус сооднос : 6.3 1.25" од не ' рѓосувачки челик tripod, окуларот : PL25mm, PL10mm Фокусна должина : 800mm, фокусна сооднос : F13.3, полн површина слој Калибар : 60mm, црвена точка пронаоѓач.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

➤На двоглед обезбеди 10 X зголемување и опремени со 42mm цел леќа, на двоглед обезбеди широко поле на гледа�

20x да 60x Зголемување опсег.Напредни Apochromat Оптички Систем со ЕД (Екстраниска Дисперзија) Стакло Минимизир

[Водоотпорен и антимагла двоглед] Двоглед функција водоотпорен и антимагла азот исполнет дизајн.Сува а�

Брзо и лесно неалатка за поставување.Бавно движење контроли за непречено следење.Простум слика оптика

【Висок Напојува 10x25 HD Двоглед】 10x моќ зголемување, ви помага брзо да го фати голем дострел целна 10x побли

Макро Зум Објектив (1x 90x).Квадрант Контролирани LED Прстен Светлина ( ILLEDE1 Q).Dual Рака Бум Стои Со 76mm Фокус Пл�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Поле Агол : 5.8°.Поле : 101 M.Леќи на камерата : 42mm.Зголемување Време : 10 Ако имате проблеми со производот кој с

★ 25мм големи окуларот ★Ова окуларот достигне 25mm за поудобно гледање ★телото на метал ★Долг живот, ант�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

【Висока Резолуција И висока Разлика Двоглед】мултиобложени оптика да се обезбеди за посветла видите и

Ние сме професионални дистрибутер на електронски производи.Само барате клучни зборови во нашата прода�

Дијамант текстура зафат осигурениците удобно и стабилна гледање искуство.Целосно обложени оптика во о�

[ШИРОКО ПОЛЕ НА ГЛЕДАЊЕ ДВОГЛЕД ] Професионални 20 X50 двоглед,карактеристики моќен зголемување 20 X, 50mm гол�

БРЗО ФОКУСИРАЊЕ : големи, мазен и лесензазафат фокус тркала прави фокусирајќи се особено лесни и, најмно

На здрав рамка и гумени оклопи, тесни инсталација и заштита направи тоа го издржат harshest временските усл�

[Професионални големи зголемување двоглед] : Возрасни двоглед, зголемување за 10 пати, окуларот дијамета�

Целосно мулти обложени зелена филм;42mm цел леќа и 19.5 mm сина филм окуларот ; обезбедува јасни поглед на пти

1.Спречување на сериозни повреди на окото : двоглед имаат поголеми гума eyepieces кои седат убаво околу ОВАА �

Издржливи и преносни за надвор, дури и погоден за непријателска средина.Обезбедување на светли, јасни и

Направени од високо квалитетни пластични материјали, цврсти и издржливи.Безбедно, заштита на животната

Во согласност со ергономски, не се лизга гумени школка обезбедува цврст стисок, shockproof и водоотпорен.Цел�

Scroll