Ново
Drillco 3800E Серија на Високо-Брзински Челик Машина Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 1/2 месо тело со Дијаметар, 1/2 Големина, 90 Степени Точка Агол

Drillco 3800E Серија на Високо-Брзински Челик Машина Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 1/2 месо

Достапност: Залиха
DEN 350.40

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.Drillco машина countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи .Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Четири флејта се расчи

Создава 60степен countersink, која може да се користи за задржување на материјалот помеѓу машина центри.Три фл

Answer : ___________________________ Note : chamfering уред треба да соработуваат со клупата вежба работа, не користете рака еле�

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Еден flute намалувања бр�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

6Flute Countersinks.KEO 6flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 и 4flute центар re

Пакет од 6 KEO 3flute центар reamers се повеќенаменски алатки дизајнирани за countersinking дупки за центри или за прош�

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Еден flute намалувања бр�

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Нулаflute дизајн има еде�

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

90° Вклучени Агол 1 / 4" Дијаметар, 1 / 4" Месо Тело Со Дијаметар.Едб Слој 0.045" НеСечење Надворешниот Дијаметар

6Flute Countersinks.KEO 6flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 и 4flute центар re

Кобалт Countersink,1 F,82 сте.,3 / 4, Спецификации : Предмет : Кобалт Countersink,1 F,82 сте.,3 / 4 вкупна Должина : 23 / 4" Број на �

Преку слот чип отстранување спречува чипови од затнување на работното парче.дава најдобри резултати на

Scroll