Ново
Drillco 3800E Серија на Високо-Брзински Челик Машина Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 1/2 месо тело со Дијаметар, 1/2 Големина, 60 Степени Точка Агол

Drillco 3800E Серија на Високо-Брзински Челик Машина Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 1/2 месо

Достапност: Залиха
DEN 434.16

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.Drillco машина countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи .Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Countersink имаат подолг месо тело да се користи во бедем за стругови и за завртка машина работа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Четири флејта се расчи

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Еден flute намалувања бр�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

6Flute Countersinks.KEO 6flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 и 4flute центар re

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Нулаflute дизајн има еде�

Кобалт Countersink,1 F,82 сте.,3 / 4, Спецификации : Предмет : Кобалт Countersink,1 F,82 сте.,3 / 4 вкупна Должина : 23 / 4" Број на �

Создава 60степен countersink, која може да се користи за задржување на материјалот помеѓу машина центри.Три фл

90° Вклучени Агол 1 / 4" Дијаметар, 1 / 4" Месо Тело Со Дијаметар.Едб Слој 0.045" НеСечење Надворешниот Дијаметар

Пакет од 6 KEO 3flute центар reamers се повеќенаменски алатки дизајнирани за countersinking дупки за центри или за прош�

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

6Flute Countersinks.KEO 6flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 и 4flute центар re

Answer : ___________________________ Note : chamfering уред треба да соработуваат со клупата вежба работа, не користете рака еле�

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

Создава 82степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Еден flute намалувања бр�

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Преку слот чип отстранување спречува чипови од затнување на работното парче.дава најдобри резултати на

Создава 90степен countersink дека го прифаќа рамна глава fastener па тоа седи со површината.Три флејта обезбеди по

Scroll