Ново
Хана Капи Мажите Donegal Tweed Оригинални Ирски Одење Шапка

Хана Капи Мажите Donegal Tweed Оригинални Ирски Одење Шапка

Достапност: Залиха
DEN 1919.76

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Волна.Направен во Ирска со Хана Капи.Убаво рачно изработени шапка.Предупредување : Никогаш нема да го напуштите вашиот Хана Шапка надвор од очите, ако не е во опасност "одење".Ирски Волна и Ирски Раце.Дизајниран назад во 1968 година, Обична Tweed Одење Шапка е достапен во изборот на Tweeds со flecks и мешавини на бои кои му оддадат почит на spinners и ткајачки на нашата казна, чист нов бран.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Чувствував,Волна.Тока затворање.Шапка обемот appox 5658cm(2222.8 in), приближно гребенот : 7cm / 2.75,околу длабоко 12cm /

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Полиестер,Памук.Тока затворање ????Мат

Полиестер,Памук.Тока затворање ????Материјал : 65% памук, 35% полиестер,меки и удобни за носење.Се издвојува

Полиестер,Памук.Увезени.вратоврска затворање.Материјал : 65% памук, 35% полиестер.меки и удобни за сите ден

Полиестер,Памук.Увезени.вратоврска затворање.Материјал : 65% памук, 35% полиестер.меки и удобни за сите ден

100% Полиестер.Еластична затворање.UPF 50+ блокови 98% од UVA / UVB зраци.ТКАЕНИНИ : Шарени лента круна и гребенот,

100% Полиестер.МатеријалFedora Капи Направени за 35%Волна,65%Полиестер.Дише, лесен и удобен за ситеден се носа

➣ЕДНА ГОЛЕМИНА : 57cm / 22.4 инчен,нашите fedora шапка дизајн со внатрешноста прилагодливи бенд,убаво да одгова

100% Други Влакна.Увезени.Опремени затворање.Рака Мие Само.ШИРОК ОБОД FEDORA – ретро изглед со модерна тален

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Други Влакна.Увезени.Опремени затв

100% Полиестер.Еластична затворање.UPF 50+ блокови 98% од UVA / UVB зраци.ТКАЕНИНИ : Шарени лента круна и гребенот,

Чувствував,Волна ➣ЕДНА ГОЛЕМИНА : 57cm / 22.4 инчен,нашите fedora шапка дизајн со внатрешноста прилагодливи бе

Полиестер,Слама.Кука и Јамка затворање.Панама Сламена шапка : FURTALK лето капи се направени од 90% дише Харт

Полиестер,Памук.Тока затворање ????Материјал : 65% памук, 35% полиестер,меки и удобни за носење.Се издвојува

Увезени.Тока затворање.Материјал : 35% волна, 65% полиестер.Големина на : Medium (7 1 / 8 7 3 / 8); Шапка Обемот : 5759cm / 22

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Мат Toyo.Направена надвор од мат toyo слам

Полиестер,Волна.Увезени.Тока затворање.Материјал : 35% волна, 65% полиестер.Големина на : Medium (7 1 / 8 7 3 / 8); Шап

100% Памук.Направен во САД.Зајак, Сад, Обоена.Рака Мие Само 150то.Годишнината брендирање.Кралската квалитет

Полиестер,Слама.Кука и Јамка затворање.Панама Сламена шапка : FURTALK лето капи се направени од 90% дише Харт

55% Полиестер45% Хартија Слама.Bailey на Холивуд.Ткаени Полиестер Sweatband, Perspect Бела Bailey Логото, Unlined, Packable, Тонск

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.МатеријалFedora Капи Напра

➣ЕДНА ГОЛЕМИНА : 57cm / 22.4 инчен,нашите fedora шапка дизајн со внатрешноста прилагодливи бенд,убаво да одгова

Scroll