Ново
Astromania 2 Боја/Планетарниот Филтер за Телескоп - #25 Црвена

Astromania 2 Боја/Планетарниот Филтер за Телескоп - 25 Црвена

Достапност: Залиха
DEN 767.76

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Метален филтер за мобилен теми директно во 2 - инчен барел на вашиот телескоп окуларот.Монтиран во убаво елоксирани домување.Совршено неутрална боја нема да ја менува природната боја на Месечината.Го подобрува контрастот на месечината и планетите во фотографски слики.Особено корисно за големи отворот телескопи преку кој светлината на Месечината може да биде исклучително сериозни.Овој вид на Филтри се изработени од реномирани Schott и Hoya оптичко стакло и овозможи максимална разлика на гледање на планетарни и месечината детали.Поединечно прецизност земјата, високо полирани со максимална светлина трансмисија на облоги на двете страни, овие филтри се 100% гарантира за живот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ефикасно да се Заштити Вашата Продавница Вакуум е Филтер : Кога ќе ставете Filter Pal над вашата продавница в

Up Start Компоненти Бренд.Ова е Up Start Компоненти Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сите се споменува на бре�

Пумпа за вода се Применуваат brushless DC мотор, може да работи без искра.Пумпа за вода Стабилен и сигурен раб�

Се користи во Американските стандард и Trane совршено се вклопуваат филтер системи.Висока ефикасност фил�

Specification Because дијаметар на цевката не е соодветен, што беше водовод е потребно да се замени Дали сакате да

Направени од високо светлина пренос на материјал со стабилна боја температура и ниска загуба.Дебелина �

Santa Fe Класичен Одвлажнување.Santa Fe Елита Одвлажнување.Santa Fe РК Одвлажнување.Santa Fe Max Сува Двојна XT Одвлажну�

✅【 ДИЗАЈНИРАН ДА се ВКЛОПУВААТ 】 : Сува филтер кеса компатибилен со Стенли 13 галон влажно и суво vacuums SL18

Замена за Реверзна Осмоза 10 инчен Стандард Филтер.Ова е Denali Чиста Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сит

Филтерот е направен од високо квалитетни материјали, со долг животен век, безбеден и сигурен.Се користи

Со овој 1.25" Филтер Тркала и LRGB astrophotography филтер поставени, можете да креирате блескави тричекор RGB astrophotos.�

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ Компатибилен со Ајкула Navigator Вртливата Вакуум NV22, NV22 L, NV22 S, NV26, NV27, UV400 филтер за з�

Широк Компатибилност : Таа е погодна за различни 1.25 инчен отворот астрономски телескопи.Можете да ги ко�

4 Парчиња на Големи Осветлување Гел 16x20 Инчи Обоени Корекција филтер се погодни за 800w црвено главата све

Висок Квалитет на Пренос на Материјал Полиестер филм гел филтер со стабилна боја температура, ниска за�

Применливи Сцени : Често се користи за фризура светлина, позадина светлина и несакани светлина во портр�

Три фази на долгорочни филтрација (механички, хемиски и биолошки) во еден лесензаsetup пакет.Со нов корисн�

МултиОбложени да се Елиминира Рефлексии или "Ghosting".Вклучува 1.25" Заврткаво Магнетно Адаптер.Месечината 13

Ова Е Оригинален Дел!.Инструкции за инсталација НЕ Се Опфатени Со Овој Дел!.Оваа Понуда Е За Една Единица

Ви помогне да се види на месечината удобно; На 1.25" Неутрални Густина Месечината филтер може да се намали

Qanvee Био Сунѓер Филтер е мултифилтрација, опрема за ракчиња или риба резервоарот.Тоа може да се користи с

22 X26 X2 A ФИЛТРИ за ВОЗДУХ â€" Потврди филтер големина пред да купите.Направени за да ги заштитите вашите �

Филтерот е направен од високо квалитетни материјали, со долг животен век, безбеден и сигурен.Овој филте�

ПОДОБРУВАЊЕ на ФИЛТРАЦИЈА ЗА ЧИСТ, СУВ ВОЗДУХ Овој филтер ги отстранува штетни воздушни честички и дру�

Вклучува : (2) Блок и да го Покрие плочи за 1 слот (2) Блок и да го Покрие плочи за 2 слотови (2) Блок и да го Пок

ПОДОБРУВАЊЕ на ФИЛТРАЦИЈА ЗА МАКСИМИЗИРАН ЕФИКАСНОСТ Ова AOS отстранува масла од воздух да биде испрате

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Широк Компатибилност : Таа е погодна за различни 1.25 инчен отворот астрономски телескопи.Можете да ги ко�

Scroll