Ново
Сапун и Хартија Фабрика Ванила Fleur Три-Фитил Соја Свеќа, 18 оз

Сапун и Хартија Фабрика Ванила Fleur Три-Фитил Соја Свеќа, 18 оз

Достапност: Залиха
DEN 1468.80

Ноти на Ванила, Орхидеи & Сандаловина.Горат Време До 50 Часа Нето-Wt. 18 мл / 510g.Исполнет со над една фунта од соја восок, извори во САД и памук, фитили.Ослободени од parabens, phthalates, петрохемиски и бои.Вегетаријанската и никогаш не се тестираат врз животни.Оваа делукс соја свеќа е исполнета со повеќе од една фунта од соја восок за изгореница време до 50 часа.Горат 4 часа во исто време.Трим фитили за ¼ инчен пред секоја осветлување.Дозволете да се излади пред да relighting.Ванила Fleur Три-Фитил Соја Свеќа е направена со чиста соја восок (извори овде, во САД), и памук, фитили.Тоа е слободен од parabens, phthalates, петрохемиски и бои.Оваа прекрасна соја свеќа е вегетаријанци, никогаш не се тестираат врз животни & не се направени само тука, во САД, тоа е гордо направени во Њујорк!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Работи со било каков вид на восок (соја, парафински, восок, дланка восок, стопен путер и др.).Фитили се пре�

Фитили се лесни за да се намали големината сакате.Лесно може да се исправи и нема да се скрши.Направен од

Место налепници на дното на фитил и да се Придржуваат на вашиот фитил на дното на свеќа калај.5 mm во дијам

Материјал : Железо.Големина : Прибл 12.5 x 3 mm / 0.49 x 0.12 инч.Оваа фитил јазичиња се многу корисни и мора да има

Држи Фитил Центриран Овие дрвени фитил клипови држете го вашиот свеќа фитили сконцентриран во место, с�

★【ВАЖНИ КОМПОНЕНТИ】★ СВЕЌА ФИТИЛ SET Пакетот вклучува 60 парчиња свеќа фитили, 30 слободни метални осно�

Овие свеќа фитили може да се обезбеди осветлување при тоа се пали во восок со кој е запечатен контејнер.�

100% сосема нов.Лесен за употреба и одлична за свеќа одлуки или DIY масло светилки.Не пушат додека гори, без�

Овие свеќа фитили може да се обезбеди осветлување при тоа се пали во восок со кој е запечатен контејнер.�

Материјал : Дрво.Големина : 8x90mm, 12.5x75mm, 12.5x150mm, 13x130mm.Карактеристики : DIY одлуки свеќи додатоци, заштита на жи

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Нашата фитили за candlemaking се составени од единствен рамен Плетенка органски памук фити

Должина : 16 мм; ширина : 13 мм; висина : 11.5 mm.Направени од висококвалитет tinplate, трајни и долг животен век.Пог�

Без чад фитилсо одлична технологија на обработка, нема црн чад и нема мирис, да се обезбеди добра стабил�

Лесен за употреба : да се Чува на свеќа фитил во центарот на свеќник, отворете свеќа носителот на менгеме

Овие свеќа фитили може да се обезбеди осветлување при тоа се пали во восок со кој е запечатен контејнер.�

Scroll