Ново
Empress од страна на Меѓународните Sterling Silver Flatware Сет 12 Услуга 105 Компјутери Вечера

Empress од страна на Меѓународните Sterling Silver Flatware Сет 12 Услуга 105 Компјутери Вечера

Достапност: Залиха
DEN 1632.00

Возраст : Пост-1940, Состав : Стерлинг Сребро.Модел : Empress, Производител : Меѓународни Сребро.Бренд : Меѓународни Сребро.Тип : Flatware - Сетови.Вклучени Иновации И Подобрувања : Меѓународни Фунта Сребро.Монументални Вечера Големина Empress од страна на Меѓународните Sterling Silver Flatware set - 105 парчиња со тони на сервери!Овој сет содржи : 12 Вечера Големина Ножеви, 9 1/2"12 Вечера Големина Предници, 8"12 Салата Предници, 6 1/4"12 Лажички, 6"12 Крем Супа Лажици, 6"12 Станот се Справи со Путер Spreaders, 5 3/4"12 Demitasse Лажички, 4 1/4"1 Сок Ladle, 6 1/4"1 парче Лажица, 8 1/2"1 Прободен Служат Лажица, 9-дупка, 8 1/2"1 Ладно Месо Вилушка, 7 3/4"1 Станот се Справи со Master Путер, 7 1/8"1 Домат Сервер, 8"1 Салата Служат во Собата, сите-sterling, 9"1 Торта Серверот w/нерѓосувачки нож, 10"1 Сос Ladle, 5 1/2"1 Желе Сервер, 6 3/8"1 Бифтек Резба во Собата, 2-pc, 9 3/4"1 Бери Лажица, fluted, 9 1/2"1 Сирење Серверот w/нерѓосувачки нож, 6 1/2"1 Удар Ladle w/нерѓосувачки, 13"1 Лажица Ориз w/нерѓосувачки, 9 1/2"1 Печено Резба во Собата, 2-pc, 11" & 9 5/8"1 Оброците Лажица w/нерѓосувачки, 9 1/2"Вклучува БОНУС сосема нов складирање градите.Одлична состојба, без monograms.Ова подесување ќе биде убаво професионално полиран и запечатени inindividual пластични ракави во пред испораката.Зачудувачки!Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Модел : Chantilly, Производител : Gorham.Бренд : Gorham.Тип : Flatware Сетови.Вклучени иновации и подобрувања : Sterling Silver Fl

20парче flatware поставите; услуги за 4 Секое место на поставување вклучува салата вилушка, вечера вилушка, в�

Возраст : 19001940, Производител : GRAFF, WASHBOURNE & DUNN.Модел : Роберт Брус.Бренд : GRAFF, WASHBOURNE & DUNN.Тип : Flatware Сетови.Сос

Возраст : Пост1940 Година Модел : Пердув Раб.Бренд : Gorham.Тип : Flatware Сетови.Состав : Стерлинг Сребро.Голем ПЕР

Содржи Јадење Essentials за 6 Луѓе.Вклучува 6 на Секој : Вечера Лажици, Вечера Предници, Вечера Ножеви, & Десерт

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина �

Мали flatware сет, вклучувајќи 4 служат ножеви, 2 салата предници и 2 лажички.Доволно мали со 55.8 инчи долго дур

Flatware сет за 12, 65парче flatware со служи сет вклучува 12 секој, вечера лажица, вечера вилушка, вечера нож, салат�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

【Висок Квалитет】Направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик Sматеријал,Класичен дизајн за да се

Традиционален Кинески стапчиња за јадење дизајн, 25cm долго, тежи само 16g, многу погоден за почетници кои г

МОДЕРНАТА МОТИВ : Овој стилски flatware поставена е и забавно и елегантна, со полиран сјајот на аспекти што п

Две групи на flatware вклучува 2 предници и 2 лажици мерење 53 / 4 инчи долго.Паузаотпорни, BPA и ПВЦ слободни contour

????Мора во Вашиот Дом : Дали сакате да ги импресионира вашите гости или едноставно сакате да го надградит

Направени од 18 / 0 Нерѓосувачки Челик.Вклучува 4 секој : салата предници, вечера предници, вечера ножеви, в

❤️【20ПАРЧЕ ПРИБОР за јадење ПОСТАВЕН】Вклучува 4 лажички, 4 предници, 4 табела ножеви, 4 гранки и 4 лажички

Висок квалитет на 20 компјутери сребрениот групи : едноставен и модерен дизајн,направен од високо квалит

Scroll