Ново
Латекс гума за џвакање Отпор Бенд, Убава Преносни Фитнес Отпор Бенд за Сила за Обука на Жените за Обука на Колковите и Тенки Нозе за Девојки

Латекс гума за џвакање Отпор Бенд, Убава Преносни Фитнес Отпор Бенд за Сила за Обука на Жените за Обука на

Достапност: Залиха
DEN 508.80

Еластична бенд е направен од високо‑квалитет на латекс материјал, кој е да се носат‑отпорни, не е лесно да се возраст, здрава и кожа‑пријателски, и нема чуден мирис.Бои се модерни и живи, на тебе бои не се само убави и атмосферски, но, исто така, различни бои може да носи различни отпор.Едноставен дизајн, лесен и компактен, лесен за носење и употреба, удобен и практичен.Отпор од светла боја за да темни бои е 10lb, 15lb, 20lb, 30lb, и 40lb.Има широк спектар на употреба и може да се користи за рехабилитација обука, обука колковите и тенки нозе, око‑десна нога форма, јачина, за обука, итн.Функција : 1. Едноставен дизајн, лесен и компактен, лесен за носење и употреба, удобен и практичен.2. Еластична бенд е направен од високо‑квалитет на латекс материјал, кој е да се носат‑отпорни, не е лесно да се возраст, здрава и кожа‑пријателски, и нема чуден мирис.3. Отпор од светла боја за да темни бои е 10lb, 15lb, 20lb, 30lb, и 40lb.4. Има широк спектар на употреба и може да се користи за рехабилитација обука, обука колковите и тенки нозе, око‑десна нога форма, јачина, за обука, итн.5. Бои се модерни и живи, на тебе бои не се само убави и атмосферски, но, исто така, различни бои може да носи различни отпор.Спецификација : Предмет Тип : Фитнес Отпор Band Material : Latex Color : Искачување Blue Weight : Прибл. 147g/5.2 oz Product Големина : Прибл. 29x5cm/11.4x2.0in Pull Сила : Постепено Зголемување од светла Боја до Темно Color X-СВЕТЛО Отпор 5-10lb LIGHT Отпор 10-15lb MEDIUM Отпор 15-20lb HEAVY Отпор 25-30lb X-ТЕШКА Отпор 30-40lb Пакет Листата : 5 x Силикони Отпор Band1 x Крпа Bag1 x Прирачник.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Fitness Resistance Band
Material:
Latex
Color :
Gradient Blue
Weight:
Approx. 147g/5.2oz
Product Size:
Approx. 29x5cm/11.4x2.0in
Pull Force:
Gradually Increase from Light Color to Dark Color
X-LIGHT Resistance 5-10lb :
LIGHT Resistance 10-15lb :
MEDIUM Resistance 15-20lb :
HEAVY Resistance 25-30lb :
X-HEAVY Resistance 30-40lb :
Package List:
5 x Silicone Resistance Band :
1 x Cloth Bag :
1 x Manual :

Поврзани производи

Совршено поддршка 360 степен ротација, дозволете му на вашиот целото тело се движи, бидејќи од неа!.За нас�

Две цврсти бендови, кука бенд : 31*5cm / 12.2*1.97 во Тежина : Околу 409g Пакет Листа : 1 Пар x Пондерирана Глуждот Но

Нога Отпор Бенд За Преносни Се Водат За Рака Ремени Затворен Отворено Фитнес Салата.Функција : Нозе Апли

【Повеќе намени】 Пилатес се држиме често се користи за Јога, Пилатес, вежби за истегнување, фитнес, како

TPE.Увезени.На TPE материјал, добра еластичност, може да се зголеми неколку пати 4 коренски канали, влечење �

【Бесконечна Фитнес Можности】2Дел пилатес бар со 2 Моќен и прилагодливи латекс отпор бендови нуди ефект

Scroll