Ново
Вода Метар, Мала Тежина Flowmeter Контрола Трајни Топлина Доказ G1.5 Турбина Flowmeter за бојлери за Вода Управувач

Вода Метар, Мала Тежина Flowmeter Контрола Трајни Топлина Доказ G1.5 Турбина Flowmeter за бојлери за Вода Управувач

Достапност: Залиха
DEN 1730.40

Оваа Турбина метар е погоден за бојлер, вода и систем за третман.Оваа Сала Турбина сензор метар се користи за течни го оценувате контрола.Проток на метар е Шок отпорност, отпорност на топлина, студ отпорност, отпорност на влага, издржливост.Мали димензии, и лесно да се инсталира.Турбина метар е направен од високо квалитетни материјали, со долги служат живот.Турбина метар е направен од високо квалитетни материјали, со долги служат живот на Оваа турбина метар е погоден за бојлер, вода и систем за третман на Проток метар е шок отпорност, отпорност на топлина, студ отпорност, отпорност на влага, издржливост Оваа сала турбина сензор метар се користи за течен проток контрола Мали димензии, и лесно да се инсталира Спецификации : Тема големина : DN40 G1.5" Минимум оценет работен напон : DC4.5v-12v Working напон спектар : DC 4.5 ~ 12 VLoad капацитет : ≤10m A (DC 5 V)Работна температура : ≤80℃Влажност опсег : 35% ~90%RH (без мрзнување државата)Вода-притисок отпорност : ≤1.75 Mpa Работен опсег : 5-150 L/min Storage Температура : -25~80℃Чување влажност : 25%-95%RH Излез пулсот на високо ниво : >DC 4.5 v (влезен напон DC 5v)Излез пулс, низок степен на :

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Голем мерен опсег од 0.25 MPa,може да се примени на повеќе наврати.Отценети проток е толку голем како 6 кубни

【Тест Притисокот】Оваа црево мерач за полнење е дизајниран за тестирање на притисок во хидрауличниот с

Максимална вода притисок : 1.75 MPa.Работен опсег : 130 L / мин.Големина : Прибл 5.63.53.5 см (LWH).Надворешен дијамета�

Мала тежина, трајни и долг животен век.Широко се користи во вода индустриска област.Школка на протокот м

Предмет : Електронски Flowmeter.Flowmeter Група Производ : Електронски Flowmeter.Конекција Големина : 1 / 2".Тип на врска

Цевка тип течни метар, тоа е лесен и интуитивен за да го прочитате вредност.ABS пластика транспарентен па�

ИЗДРЖЛИВИ ВОДА МЕТАР Оваа вода метар е направен на највисок квалитет на материјали, кои се отпорни на к�

Протокот опсег : 220gpm (470 LPM).Лесно да се инсталира 1" FNPT конекции.Достигнува и до 176⁰ F Направен од висок ква�

*Мерење опсег е за DN25 ~ DN6000mm цевка големината, течности температури од 30℃~ 90℃.Ако било какви прашања, pls к�

Пар на Среден Transducers за цевки големина од 1.96 да 27.55 инчен (од 50 до 700 mm).Работи на метални и пластични цевки.

Flomec GNT серија 60 600 gpm турбина проток метар направени од 316 од не 'рѓосувачки челик оценет до 2.500 psi притисок

1 / 2", Дувачкиот Вода Метар со Пулсот Излез.Viton Пломби (FKM).Запечатени Сува Dial за Јасно Читања.Внатрешни Цед

Протокот опсег : 10200 L / мин, Воден Притисок : ≤1.75 Mpa.Следење во реално време на проток и вкупниот проток на

【Супериорен Материјали】Направени од пластика, што се користи за тестирање на моментален проток на теч

Усвојува високо квалитетни материјали, и со заштитна маска, стабилен и сигурен перформанси.Броење сист�

ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ДИРЕКТНО.Wetted Материјали : Тело : акрилна пластика; Oring : BunaN (fluoroelastomer достапни); Метални Де�

Големина : DN20 MM max.проток : 5m3 / h материјал : месинг температура : 40 C Класа : Б Навој конекција.Dial на сува вод�

Scroll