Ново
EWK 36mm 3/4 Инчи Flywheel дел за Носител на Пумпа за Вода Држи Алатка 12 Pt Приклучок за Duramax 6.6 L Мотор

EWK 36mm 3/4 Инчи Flywheel дел за Носител на Пумпа за Вода Држи Алатка 12 Pt Приклучок за Duramax 6.6 L Мотор

Достапност: Залиха
DEN 784.80

【 Ексклузивен Дизајн 】На сет е дизајниран за брзо пумпа за вода замена.Не се заклучи на flywheel во место кога отстранување на хармонично balancer на 6.6 L Duramax мотори со Алисон автоматско преноси. 【 Време Saver 】Заштедува време, со заклучување на flywheel на пренос наместо да мора да се отстрани стартер на пумпа за вода замена.Лесен за инсталација и ефикасно да се задржи на flywheel од вртење. 【 Лесен за Употреба 】 Брави на flywheel лесно да пренос при промена на водна пумпа.На flywheel заклучување алатки за работа со Duramax 2500 / 3500 магнети и 4500 / 5500 камиони. 【 Тешки 】Доаѓа со flywheel носителот на ОЕМ бр.СУМ-J-44643-А, СУМ-J-44643-Б, и 36 mm 12 точка штекер.Изградена на квалитетот на CR-V Челик со манган фосфат слој да се спротивстави на ' рѓа и корозија. 【 Одлична Поддршка 】 Услуга и Квалитет загарантирана!EWK ви обезбедува врвен квалитет алатки со 12 месеци гаранција.Ако постои било каков проблем или грижа со нашите производи, ве молиме да ни се обратите за помош.Направени на квалитетот на CR-V Челик со манган фосфат слој да се спротивстави на ' рѓа и корозија.Доаѓаат со flywheel држи алатка и хармонично balancer сокет, што е еднакво на фабрика алатка ОЕМ броеви : АМ-J-44643-S, СУМ-J-44643-и СУМ-J-44643-Б. не се Заклучи на flywheel во место кога отстранување на хармонично balancer, заштеда на време од отстранување на стартер за пумпа за вода замена.Погоден за 6.6 L Duramax мотори со Алисон автоматско преноси.На flywheel заклучување алатки за работа со Duramax 2500 / 3500 магнети и 4500 / 5500 камиони.Отстрани пролет-натоварени инспекција плоча на дното на пренос.Лизгајте го алатка во отворањето кон мотор со врвот на алатка за ангажирање на забите на flywheel.Отстрани гума инспекција капа за дното на пренос.Вметнете ја алатка во предниот дел на отворањето да се вклучат на flywheel и ги заостри гром да се одржи алатка во место.Користење со 3/4" плоштад вози клуч за да се отстрани и да ја инсталирате хармонично balancer гром.Големината е специјално дизајниран додека други приклучоци се премногу долг за да го собере.Не се заклучи на flywheel во место кога отстранување на хармонично balancer на 6.6 L Duramax мотори со Алисон автоматско преноси.Отстрани пролет-натоварени инспекција плоча на дното на пренос.Лизгајте го алатка во отворањето кон мотор со врвот на алатка за ангажирање на забите на flywheel.Отстрани гума инспекција капа за дното на пренос.Вметнете ја алатка во предниот дел на отворањето да се вклучат на flywheel и ги заостри гром да се одржи алатка во место.Користење со 3/4" плоштад вози клуч за да се отстрани и да ја инсталирате хармонично balancer гром.Големината е специјално дизајниран додека други приклучоци се премногу долг за да го собере.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Не се заклучи на flywheel во место кога отстранување на хармонично balancer на 6.6 L Duramax Мотори со Алисон автоматс

X2 челик вентили се директен потомок на Xceldyne целосна трка титаниум вентили.Зголемен проток над акции вен

Scroll