Ново
Lisle 22110 Flywheel Кодот

Lisle 22110 Flywheel Кодот

Достапност: Залиха
DEN 334.80

Не се заклучи на flywheel во место кога отстранување на хармонично balancer на 6.6 L Duramax Мотори со Алисон автоматско преноси.Заштедува време, со заклучување на flywheel на пренос наместо да мора да се отстрани стартер на пумпа за вода замена.На 2500 и 3500 магнети, отстранете метал пролет-натоварени инспекција плоча на дното на пренос.За повеќе информации проверете на главната Lisle алатка - 22100. Замена на дел за Lisle алатка - 22100. Светлината Камион Flywheel-Стоп.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

X2 челик вентили се директен потомок на Xceldyne целосна трка титаниум вентили.Зголемен проток над акции вен

Scroll