Ново
PHOERA Фондацијата ,Печурки Главата Воздух Перница CC Крем Природна Основа ,Phoera Фондацијата Целосна Покриеност,Phoera Лице Буквар, Кабуки Четка Фондацијата Четка Шминка,?

PHOERA Фондацијата ,Печурки Главата Воздух Перница CC Крем Природна Основа ,Phoera Фондацијата Целосна Покриеност,Phoera

Достапност: Залиха
DEN 527.76

➤【Печурки Главата Воздух Перница CC Крем】 : навлажнувачки, масло контрола, долго-траен, текстура е тенка, дише, кријат порите, се создаде темперамент шминка.Рамномерно прикривање ефикасно да ја опфаќа кожата и создава беспрекорен изглед.Освежување текстура, јасно и влажна текстура, освежувачки и не мрсна. ➤【Целосна Покриеност Фондацијата】-Најдобри Целосна покриеност на фондацијата .Тоа може да се коригира и континуирано несовршености на кожата, како на нерамна тонот на кожата и под очи кругови.Овозможува лесна, беспрекорна маскирна во ултра-мазна завршница.Целосната покриеност фондацијата е buildable и blendable, мазнење преку порите и недостатоци да се даде airbrushed изглед и јасно тен. ➤【Лице Primer : 】- Хидратантен Лице Буквар преобразува вашето лице во беспрекорна, мазна платно идеален за долготрајна шминка апликација.Одлично за мазнење, возвишеното, и минимизирање на порите пред козметика.Основа за Вашата Убавина Режим. ➤【Премија и услужни Влакната : 】- На влакната на козметички четки се добро направени од премиум синтетички влакна, супер меки и густа, без пролевање, без повреда на кожата, погодна за дури и чувствителна кожа.Меки, но цврст да се применуваат шминка.Тоа обезбедува висока дефиниција заврши со течност, прав или крем основа, без никакви апсорпција на производот, и без пролевање.Еден од суштинско значење четка во собата ви дава беспрекорна шминка заврши. ➤【Нов Дизајн Petal во Форма на Четка】Ергономски дизајниран за полесно грабање, ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВЛАКНАТА, Околу 200,000 услужни влакната, нежна и мека на допир, меко чувство и мазна завршница.До 65mm во дијаметар Можат да ви помогнат да се заврши 360° сите-насока шминка во 10 секунди, Тоа е совршен за почетници, така и професионална шминка уметници.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Нежен, неиритирачки, долготраен навлажнувачки кожата, не лебдат во прав.На concealer е јасно, мек и проѕирен.N

1 КОМПЈУТЕР Секојдневна Шминка Мека Светлина Мат Течни Фондацијата, Свилен во текот на целиот Ден се Нос

ПЛАНИРАМ ЗА ФИНО МЕЛЕНИ ПРАВ.Оваа свилен фондацијата формула smooths на кожата за природно беспрекорен изг

Изобилство козметика е нова течни фондацијата дека веднаш самостојно се прилагодува за да одговараат н

La Mer На Светлечки Кревање Перница Фондацијата носи заедно придобивките на негата на кожата и шминка во е

3.5 Грам Патување Големина Минерални Фондацијата браун полугласно мат.Да се постигне крајната завршница

Во прав.Од допре до е за целосна покриеност, овој мултибарањата во прав и фондацијата во еден ви се опфат

✅ ЕКСТРЕМНИ ПОКРИЕНОСТ Добиете беспрекорна кожа од секогаш си сонував.Користете го како concealer за мрачн

Shiseido.Опис : ultimate возраст пркосејќи им на фондацијата за бесконечна убавина.Работи во перфектна синергиј

Еден (0.25 fl.мл.) шише на Глам Воздух airbrush Шминка Мат Финиш.M6 Златна Беж "медиум" серија (ако вашата кожа е св

АНТИСТАРЕЕЊЕТО ТРЕТМАН.Идеален како ноќно навлажнувачки крем, ова лице лосион работи во текот на ноќта

На ТенУсовршување, СерумИсполнет Фондацијата Дека е во Еднакви Делови нега на кожата + Боја Корекција З

Clinique Совршено Вистински Компактен Шминка 130 (N).Купи Clinique Фондации Clinique Совршено Вистински Компактен Шм

Ла Бела Дона Компримиран Минерални Фондацијата # Килибар 10g / 0.35 оз.Свилен мазна компактен шминка, која л

Се противи на видливи знаци на униние и замор.Има на кожата од загадување.Земја на потекло е од Франција.

ВАШАТА КОЖА, САМО ПОДОБРО : Нашите високовршење на кожатаусовршување на фондацијата е формулиран со мат

Стап Фондацијата Со Spf : се Постигне совршено обликувана изглед со buildable, медиум за целосна покриеност ко

Органски, лесни фондацијата дека најубаво опфаќа флеки и нерамнини на кожата tones нашите creme фондацијата

MAC Студио Поправи.Прав Плус Founsation.NW30 15g / 0.52 оз.Ги комбинира на добрината на фондацијата & прав во еден Обе

Прозрачна Фондацијата со заштитен фактор е комбинација од моќни состојки кои работат за подобрување на

РАДИЈАЛНИТЕ КРАЈ : оваа Sephora Чисти Блескав Кожата Фондацијата е чиста фондацијата која ја остава кожата

Шминка.Има longwear.А потоа, тука е strongwear.Воведување на NARS " првиот 16час фондацијата дека останува вклучен со

MAC Лице и Тело Фондацијата со Живописни Продавница.C2 Боја 100% Сосема Нов и Автентичен.Што е тоа : MAC Студио

Scroll