Ново
Омега Еден Замрзнување Овошје Krill

Омега Еден Замрзнување Овошје Krill

Достапност: Залиха
DEN 407.76

ХРАНЛИВИ ЛЕКУВАЊЕ на : Замрзнување-Сушени Krill се одличен високо-протеин лекување за сите средни до големи отвор риба.ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ СОСТОЈКИ : Изработени со највисок квалитет krill достапни, овој производ е богат со витамини и минерали.БЕЗБЕДНА АЛТЕРНАТИВА : Замрзнување-сушени krill се исто толку добра како живо храна, без ризик од бактерии или паразити.ИНСТРУКЦИИ : се Хранат како дел од разновидна исхрана, што треба да вклучува најмалку еден Омега Еден главен храна.Се хранат секојдневно, користејќи само колку храна како риба може да се консумираат во две минути.ГАРАНТИРА АНАЛИЗА : Min Сурова Протеини 60% / Мин Сурова Масти 10% / Max Сурова Влакна 19% / Max Влага 5%.Во 1998 година во Sitka, Алјаска, двајца браќа го измислил и патентиран процес на изработка на риба храна директно од диви-фатени, свежи Alaskan морски плодови.Омега Еден ДОО, компанијата беше основана и Омега Еден, брендот, беше воведен.Овој револуционерен концепт се скрши на мувла во 40-годишна индустрија, обезбедување на хобисти со брендот на ненадмината квалитет и исхрана.За разлика од другите риби храна на пазарот, ќе видите дека нема рибино брашно во нашата храна.Наместо тоа, ние користиме Alaskan морска храна, како што се лосос, харинга, и ракчиња за нашите извори на протеини.Овие состојки, богати со природни масти и протеини, кои се купи директно од одржливи Alaskan рибарството.Вкусни рецепт на свеж, ладна вода, морска храна помеша специјално за подобрување на нивото на Омега 6 масни киселини.Омега 6 масни киселини се многу вредни за слатководни видови за силен имунолошки систем и клеточен ѕид развој.Ниска пепел и повисок квалитет на протеини значи помалку загадување во резервоарот.Мали, средни и големи пелети за сите типови и големини на cichlids.Нудиме врвен боја подобрување, со ненадмината исхрана и palatability.Хранлив мешавина на морски состојки во комбинација со оптимална количина на spirulina да се направи оваа одлична диета за заедницата saltwater резервоарот.Силна Омега 3 Масни Киселини профил поддржува деликатна имунолошкиот системи на saltwater риба додека лук обезбедува неверојатна palatability и паразит отпор.Омега Една Рипка Снегулки се формулирани со повисоко ниво на квалитет на протеини и масти во споредба со другите рипка храна.Овој рецепт содржи силна Омега Масни Киселини профил, кој се покажа за да биде од корист за раст и долгорочна здравје.Свежи морски алги дава критички хранливи состојки и помага во варењето.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Дизајнирани да работат ефикасно.Издржливи и долготрајни.Удобен и лесен за употреба.Овој производ е пре

Видови Специфични За Мешавина Од Сушени Мешано Овошје, СонцеИзлечи Сено, Снегулки Зеленчук, Претходно В

Содржи стабилизиран витамин ц.За хранење 3 дена неделно.Ќе не облак вода.Содржи животински протеини и бо

Замрзнување овошје саламура ракчиња shrimper е дизајниран за свежа и saltwater риба.Одличен стимулатор и исхран

✅ СУПЕРИОРЕН PALATABILITY Формулиран со 40% од диви меч prawns, свежи лигњи, spirulina, и голем број на внимателно избра

Професионални храна за месојадни влекачи како што terrapins.Лебдечки двеобоени коекструдиран гранули.Опти

Супер Меки И Лиснато; Содржи Помалку Матични И Семе Глава Од Втората Сечење.Супер Меки Сено Е Тешко Да се

North Fin Cichlid Формула е професионално развиена за подобрување на здравјето и благосостојбата на вашите риб

Сосема Нов.Одличен Квалитет.Брза Испорака 4 Тропски Делукс Шушка Храна Подобрување на Протеини, Витамин

Нашиот најнов издание на Pangea Овошје Микс линија.Направени со 100% сите природни и неГМО состојки.Загарант

Microbe лифт потонувањето на пелети.Лето главен смеса.Преодни храна.Содржи стабилизиран витамин Ц Овој про

✔️ И вкусни и хранливи пелети да се задржи вашата земја желка среќни и здрави ✔️ Им помогне на вашиот ж

2 3 фунти кеси conure и cockatiel храна.Идеален за conures, cockatiels, lovebirds или parrotlets.Гурманските шафран семиња се исхран

Пустиник ракови љубов кикирики.Додадете некои различни да пустиник рак диети.Произведено во САД.Пустин

✅ФОРМУЛАЦИЈА Нашите Мешавина на Храна е Идеална Мешавина од Замрзнувањекисело Ракчиња & Mealworms , Да се О

Scroll