Ново
iO HVAC Контроли ZP3-HCMS 3-Зона Мулти-Фаза (2H2C) HeatCool Зона Панел (Конвенционален)

iO HVAC Контроли ZP3-HCMS 3-Зона Мулти-Фаза (2H2C) HeatCool Зона Панел (Конвенционален)

Достапност: Залиха
DEN 945.60

i O HVAC Контроли ZP3-HCMS Control Panel.Овие принудени воздух зони системи претставуваат најголем изведувач-friendly решение денес.На 3-зона панели можат да бидат инсталирани на една фаза, повеќеслојна, топлинска пумпа или двојно гориво системи.И двете може да се користат во станбени или лесни комерцијални апликации.Features Auto changeover First повик приоритет со време share Electronic испуштање воздух sensor LED статус indication Independent фан контрола од страна на zone Short циклус protection Single фаза (1Ж/1 C)Мулти фаза (2 H/2 C)Конкурентни цени.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Брз и едноставен actuator отстранување олеснува инсталација и овозможува брзо actuator замена за време на услу

Производство Име : Пумпа Започнете Capacitor, Обем : 4352 MFD u F, го Издржат Напон : 220250 V AC 50 / 60 Hz, Облик : Тркалезна.

Пакет Димензии : 10.0" (L) x 8.0" (W) x 8.0" (H).Тип На Производ : Електронска Компонента.Пакет Количина : 1 Земја На По

ГрафитЗасилен Polytetrafluoroethylene (PTFE) Седишта 200 psi Блиску исклучување Притисок Оценка обезбедува тесна shutoff.Е

RIELLO ОСНОВНО КОНТРОЛА ЗА RIELLO MECTRON ГОРИЛНИЦИ М3, М5, M10, М3 И М5, М10 (ИСТО КАКО 7001029).SED СО СЛЕДНИВЕ RIELLO ГОРИЛНИЦИ

Вентил шема : 2начин.Вентил cv / GPM : 100 Телото оценка : 125 Максимална температура : 250 Вентил големина : 3...

Големина се движи од 1 / 2 во.преку 2 во.со неколку стилови на електрични и пневматски активатори нудиме ши

Дозволениот напон се променат толеранција е помеѓу 85~110%, што е голем и може да издржи напон флуктуација.

Пакет се вклучени : 1x Печка на Гас Вентил како слика (Бродови од САД).Компатибилност : ова е резервни заме

Услужни почеток способност обезбедува непречено фан стартување, со што се намалува моторнипочнувајќи

12002125 серија двојно површината елемент контрола switch.Оваа површина елемент за контрола на прекинувач (де

i O HVAC Контроли UMMСП Универзална Дефект Следи Со Статичен Притисок Сензор Карактеристики : Универзална Д

i O HVAC Контроли HD1810BM На HD Серија апсорбери се исфрлени алуминиум паралелно сечилото апсорбери заврши со 2

Тип На Производ : Електронска Компонента.Објектот Пакет Димензија : 12.0 "L X 12.0" W X 6.0 " H Точка Пакет Тежина : 1

БрендНови,Вклучува (1) PCQ103 Поврзете Sequencer.Директна Замена за Повеќето Фан / Топлина и Секвенционирање Фу

▶ Ова е сосема нов Clima Tek Одбор за Контрола ▶ Оваа Clima Tek Дел Директно Заменува Дел # 1177656 ▶ Врвен Квалитет

Scroll