Ново
MUSKETEER ШАХ www.musketeerchess.net NextGen Пешак - Бранител - Десетар - Природни & Црно - 4-Секира - Основа Ultramarine Сината Кутија

MUSKETEER ШАХ www.musketeerchess.net NextGen Пешак - Бранител - Десетар - Природни & Црно - 4-Секира - Основа

Достапност: Залиха
DEN 670.80

Next Gen Пешак Шах Групи : Искуство на следната генерација на шах со оваа возбудлива надградба на класична игра!Шах долго време бил признаен како клучна алатка во подобрувањето на академските перформанси, меморија, планирање, strategizing и донесување одлуки.Next Gen Пешак е Следниот Чекор е следниот скок напред во Шах.Next Gen Пешак комбинира Традицијата и Иновацијата.Инспириран од Класичен Staunton шема, ние дизајниран нова модерни Шаховски сет, со атрактивна детали, вклучувајќи ги и величествен 3.75" инчен Кралот, еден пар на доброто Квинс и разиграните Витези.Сите парчиња се направени од високо квалитетни пластични и имаат одлична рамнотежа, совршен за турнир игра и се наменети за трајност со текот на времето.Овој нов дизајн е создаден со USCF и FIDE настани во умот.Најелегантен игра на сите, големата игра на Шахот, се преземат за да на следното ниво со Next Gen Пиони!Добиете голема вредност меѓу комерцијално достапни Шах групи : Земете две групи за цена на една!Со Next Gen Пешак ќе добиете и Модерна Класичен Шах Сет кој е 100% борци со класични правила на Шахот.Како и Next Gen Пешак парчиња кои се обновуваат игра Шах со возбудливи нови правила за Пешак движење!Да се најде партнер и забавата може да започне!Инструкции за Next Gen пиони се опфатени со овој заградени поставен на картички и се исто така достапни на нашата веб страница.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Сите Нови Прашања!.Нови СитеРежим На Play!.Изборот Скриени Награди!.Вртете Го Својот Ближен!.Мултиплеер Dis O

Приклучи се Sadler, за номадски воин, во неговата потрага да се ослободи неговата земја на една злото инваз�

ИЗГРАДБА на ВАШИОТ КАРАКТЕР – Изберете и облекуваат вашиот аватар.ИГРА СО PEPPA – Научете се и авантура с�

3 Кампања мапи со аудио 3 нови Злото центри.Новиот Шеф непријател : Добра Самовила.Новиот Ѕид Плочки Сет з

Борба против Елита достапни за PS4 во Урбаните Кавери XBOX Еден во Сина и Зелена Каверверзија.Вклучува 2 Кав

Земете на улогата на еден од 40 борци од Хаотичен универзумот и крајната битка за превласт.Се борат во ек�

Ги вклучува сите преземање содржини достапни за стандардот издание, со додавање на повеќе од двојно од �

Сет вклучува 8 умренамалување на мал тим логоа, лист мерки 2.5 х 4инчи.Може да се пофали со задебелени букв�

Опис : Питу 72 Pin 8 Малку Игра Картичка Кертриџ за НСВ Nintendo.Карактеристики : Употреба на PCB плоча квалитет, в

Хју Arnold Pros : Подобрена graphics Expanded cities Extended plot New mutants Cons : Лесно, безумната игра Преглед Дивеење 2 : Универзал

И се нурне во длабоките да се истражуваат течни подводни опсерваторија — сите од вашата дневна соба.Со K

Супер Замав Замав Wii контролер како голф клуб за да го поставите впечатлива силата и насоката на топката

8 GHz или AMD Athlon 64 X2 2.Поканува на Презентација : интуитивен интерфејс олеснува двете нови играчи и надвор о�

Enthält мит 37 Charakteren das komplette Charakteraufgebot, einschließlich ден drei Neulingen Дожд, Mileena und Рамбо Übernimm во von ZWEI Kritikern gefeierten Прика

Преземат битка онлајн, доживува големи мултиплеер акција, како никогаш пред тоа во еп пешадија и возило

Играчи дури и може да се осигурач нивното ниво со оние обезбедени во играта за да креирате сопствени иск

Увезени 100% официјално Licenced.Достапни во сите тимови и лиги.Прикажи ги исклучите вашите фан Худ.Пакет Дим�

Европската Верзија на Играта целосно борци на англиски јазик Кутија на англиски јазик / арапски Регион

Систем Requirements Minimum : се Препорачува : оперативен СИСТЕМ : Windows XP / Vista Процесор : Intel Pentium III 1 GHz, AMD Athlon еквивал

100% официјално Лиценцирани.Достапни во сите тимови и лиги.Прикажи ги исклучите вашите фан Худ.Не постои �

Производителот гаранција може да не се применува.Висок replayability со разгранување фази.Модерната HD график�

Од опасна боиштата на четврто одделение игралиште, млад херој ќе се зголеми, наменета за да се Саут Парк

Erlebe mit dem Остатокот дер Besatzung ein Multiplayerspiel voller тимска Работа und Verrat.Spiele онлајн мит 4 бис 15 Spielern und versucht, euer Raumsch

Класична Гитара Херој акција Сосема нов Партија Игра на Чекање става играчи се директно во акција со пр�

Води епски Викинг рации против Саксонските војници и тврдини.Доживеете висцерална боречки стил на Вики

Се изгради идеален карактер на најинтензивна борба, избор од безброј комбинации на вештини, способност�

LATAM игри може да се игра во шпански / македонски / француски и понекогаш Portugese.Добитник е на повеќе од 200 Иг

Доведе божици во нивната прва обид во стратешка RPG игра, земајќи ги за непријатели во сосема нов начин.Ќе

Два Екрани, два Пати Стравот да се Чувствуваат напнатост планината како што се обидуваат да се задржи о�

Scroll