Ново
Quiver Шаховски Сет Комбинација - Трокреветна Пондерирана - од НАС Шаховска Федерација (Неонски Сина)

Quiver Шаховски Сет Комбинација - Трокреветна Пондерирана - од НАС Шаховска Федерација (Неонски Сина)

Достапност: Залиха
DEN 2030.40

Сè што ви треба да се игра Шах!Тоа доаѓа со целосен сет на Тројно-Пондериран Регулатива Пластични Шаховски Фигури, Quiver Шах Торба, и Уредба за Винил Шаховска Табла.Надминува Сите НАС Шаховска Федерација и FIDE Барања за Официјален Турнир Употреба.Совршен за Шах Играчи од сите Возрасти и сите Нивоа на Вештини.Дизајниран за Шаховски Клубови и Училиштата кои сакаат практичноста на турнирот комбинација на ниската цена.Произведени Исклучиво од страна на Соединетите американски Држави Шаховска Федерација (USCF).На Quiver Шаховски Сет Комбинација вклучува еден (секој) од следниве елементи..Тројно Пондерирана Регулатива Пластични Шах Pieces Traditional Staunton шема.3.75" кралот со 1,5" база дијаметар.Комплетен сет на 34 парчиња - Вклучува две дополнителни квинс за пешак промоција!Изработен од пластика и е речиси неуништив.Тројно пондерирана за подобрување на стабилност и перформанси.Винил Турнир шаховската табла (2.25" Плоштади)Карактеристики ранг и досие етикети на сите страни за - идеални за почетници!Произведени од високо квалитетен винил и ќе се спротивстави на нечистотија, кинење и spills Rolls до во тесна цевка-форма за лесно transport Quiver Шах Bag21" x 6" во големина(рамен)Лесно да се отвори/затвори патент обезбедува шаховски фигури за време на транспортот.Доволно големи за да ги собере сите на вашите вашиот шаховски фигури, валани-up винил шаховската табла и други мали предмети.Се одликува со прилагодливи рамо, рака за лесен транспорт.Произведени од високо квалитетен платно и ќе се спротивстави на нечистотија, кинење и spills.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Земете на улогата на еден од 40 борци од Хаотичен универзумот и крајната битка за превласт.Се борат во ек�

Увезени 100% официјално Licenced.Достапни во сите тимови и лиги.Прикажи ги исклучите вашите фан Худ.Пакет Дим�

И се нурне во длабоките да се истражуваат течни подводни опсерваторија — сите од вашата дневна соба.Со K

Од Производителот да Одат четвртиот и multiplay!Сега се четири пати забава од вашиот Момче систем ако ви се �

Опис : Castlevania Дракула е Одмазда 72 Pin 8 Малку Игра Картичка Кертриџ за НСВ Nintendo Карактеристики : игра карти�

Избега од обичните и да уживаат во лежерен начин на живот опкружен со плажи во Сим 4 Островот Живеат.Се и�

Играчи дури и може да се осигурач нивното ниво со оние обезбедени во играта за да креирате сопствени иск

Приклучи се Sadler, за номадски воин, во неговата потрага да се ослободи неговата земја на една злото инваз�

100% официјално Лиценцирани.Достапни во сите тимови и лиги.Прикажи ги исклучите вашите фан Худ.Не постои �

Сите Нови Прашања!.Нови СитеРежим На Play!.Изборот Скриени Награди!.Вртете Го Својот Ближен!.Мултиплеер Dis O

Erlebe mit dem Остатокот дер Besatzung ein Multiplayerspiel voller тимска Работа und Verrat.Spiele онлајн мит 4 бис 15 Spielern und versucht, euer Raumsch

Танц танц Револуција : Дизни Микс добива надвор на подот како еден од вашите омилени Дизни ликови танц н�

Систем Requirements Minimum : се Препорачува : оперативен СИСТЕМ : Windows XP / Vista Процесор : Intel Pentium III 1 GHz, AMD Athlon еквивал

Сиетл Seahawks Темно Униформа Џерси Назад Броеви, нумерирани 199 Сиетл Seahawks Темно Униформа Џерси Пред Броеви,

Долгоочекуваниот нов на рати на Тимот Нинџа е топкласа борбена игра серија ЖИВ ИЛИ МРТОВ!Со бренднови ф�

Супер Замав Замав Wii контролер како голф клуб за да го поставите впечатлива силата и насоката на топката

Играчите ќе ги контролира една од трите ликови во филмот Roddy, Рита и Jammy Dodger.Откријте брза авантура во ун�

Од опасна боиштата на четврто одделение игралиште, млад херој ќе се зголеми, наменета за да се Саут Парк

Scroll