Ново
Нови Lon0167 LJ8A3-8-Z/BX 6-36VDC БР 3-жица 8мм Индуктивен Сензор Прекинувач(LJ8A3-8-Z/BX 6-36 vDC БР 3-Draht 8мм Induktiver Näherungsschalter

Нови Lon0167 LJ8A3-8-Z/BX 6-36VDC БР 3-жица 8мм Индуктивен Сензор Прекинувач(LJ8A3-8-Z/BX 6-36 vDC БР 3-Draht

Достапност: Залиха
DEN 341.04

Име на производ : Близината Прекинувач;Модел : LJ8 A3-8-Z/BX;Тип на : DC 3 Жица Тип (Кафеава, Сина.Црна);Switch Изглед Тип : Цилиндар Тип.Теоретска настава : Индукција Сензор;Излез Тип на : NPN БЕЗ;Дијаметар на Главата : 16.5 mm/ 0.66";Конец Кол : 18mm/0.71".Откривање на Далечина : 8mm/ 0.31";Работа Напон : DC 6-36 V;Потрошувачка Corrent : Max 300m A.Големина : 66 x 30мм/ 2.6" x 1.2"(L*Макс.Г);Должина На Кабел(Прибл.) : 114cm/ 44.9;Надворешен Материјал : Пластика, Метал(Größe : 66 x 30 mm / 2,6' 'x 1,2' '(L * Макс.Г); Kabellänge (ungefähr) : 114 см / 44,9; Externes Материјал : Kunststoff, Metall.Тежина : 80g;Боја : Црна, Сина, Кафена, Сребрен Тон;Пакет Содржина : 1 x Индуктивен Близина Прекинувач(Gewicht : 80 g; Farbe : Шварц, Blau, Браун, Silberton; Packungsinhalt : 1 x Induktiver Näherungsschalter.LJ8 A3-8-Z/BX 6-36 VDC БР 3-жица 8мм Индуктивен Сензор Switch It е компонента се широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Користи широко во машинската индустрија, фреквенцијата на импулси и други автоматски систем за контрола.Опис на German LJ8 A3-8-Z / BX 6-36 v DC БР 3-Draht 8мм Induktiver Näherungsschalter Produktname : Näherungsschalter; Modell : LJ8 A3-8-Z / BX; Typ : DC-3-Draht-Typ (браун, blau.Шварц); Typ des Wechseltyps : Zylindertyp Theorie : Induktionssensor; Ausgangstyp : NPN БЕЗ; Durchmesser des Kopfes : 16,5 mm / 0,66 '; Gewindedurchmesser : 18 мм / 0,71'Erfassungsabstand : 8 mm / 0,31' '; Arbeitsspannung : DC 6-36 ν; Verbrauchskorrent : Max. 300 m AGröße : 66 x 30 mm / 2,6' 'x 1,2' '(L * Макс.Г); Kabellänge (ungefähr) : 114 см / 44,9; Externes Материјал : Kunststoff, Metall Gewicht : 80 g; Farbe : Шварц, Blau, Браун, Silberton; Packungsinhalt : 1 x Induktiver Näherungsschalter.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Се користи за багер мотор брзински сензор, поседуваат 196cm должина, отценети работен напон е DC10‑30 V.Приме�

Теоретска Настава : Индуктивен Сензор.Вкупна Големина : Прибл 30x5x10mm / 1.18x0.19x0.39inch.Име На Производ : Индукт�

IP50 заштита одделение, со користење на целосно ограден ABS пластика школка и технички куќиште изолација в�

Материјал : Бакар.Напон : 6 V36 V.Откривање на далечина : 1mm AC Тип : 400m AStandard откриен објект : Лесна челик (12x12x1mm)

Брз одговор, со голема сигурност, силна антимешање способност.Кога објектот се пристапи сетилните обла�

Усвојување на премиум челик материјал, близината switch ветува висока ефикасност и голема издржливост за �

Боја : Модел 3 Сертификација : CCC.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : .Струјата : .Модел 1 : CRD300 N со reflector Model

Здрав челик навој домување и ABS пластика индукција главата направи идеален за разни груби средини.Овозм

Сензор Близината прекинувач, исто така познат како бесконтактни близина switch, е идеална електронски onoff

Актуелни : меѓународен стандард.Карактеристики : меѓународен стандард.Материјал : АЛУМИНИУМ.Сертификац

Карактеристики : близината прекинувачи.Сертификација : CCC.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 1 Број на

Име на производ : Близината Прекинувач за Светло;Модел : SN04N;Тип : NPN Без;теоретска настава : Inductance Сензор;Ж

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

Сертификација : ce.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 30 Тип на прекинувач : Близината Switch.Име на произво

Име на производ : Индуктивен Близина Прекинувач;Модел : LJ12 A34Z / BYG;Авијација Connector Pin Количина : 4 Pin;теоретс�

ЗАПЕЧАТЕНИ СТРУКТУРА : Индуктивен сензор запечатени структура, силна работна сигурност.ПРАКТИЧНА наст�

Ова е индуктивен близина switch сензор со 5mm откривање на далечина.Switch останува отворен, и се затвора кога ќ

Scroll